سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی از ورود ۱۰ میلیون و ۷۹۵ هزار و ۵۷ نفر زائر و مسافر به استان از ۲۵ اسفندماه سال گذشته تا ۱۰ فروردین سال جدید به استان خبر داد.

به گزارش نارین‌خبر به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، مهدی فروزان اظهار کرد: این میزان ورود زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۴٫۲  درصد کاهش دارد.

وی بابیان اینکه ۸۱۸  هزار و  ۱۴۴  نفر از این تعداد، از طریق حمل‌ونقل جاده‌ای و عمومی به  استان  واردشده‌اند که در مقایسه با سال قبل، ۸٫۳ درصد کاهش داشته است، افزود:  در این مدت ۳۱۳  هزار و ۴۵۷  نفر از این افراد نیز با قطار به استان سفرکرده‌اند که با رشد ۲٫۳ درصدی همراه بوده است.

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی آمار زائران و مسافران از طریق فرودگاه‌ها به استان با ۱۸٫۳درصد کاهش به  ۱۶۱ هزار و ۱۹۶ نفر رسیده است، ادامه داد: زائران و مسافرانی که با وسایل نقلیه شخصی از روز ۲۵ اسفندماه گذشته تا ۱۰ فروردین سال جدید به استان واردشده‌اند ۹ میلیون و  ۵۰۲ هزار و ۲۶۰  نفر است که این میزان در مقایسه با سال گذشته، ۳٫۸ درصد کاهش داشته است.

وی همچنین در خصوص آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد هم گفت: از تاریخ ۲۵ اسفندماه گذشته تا  ۱۰ فروردین سال جاری ۶ میلیون و  ۵۵۱  هزار و  ۲۹۷ نفر به این کلان‌شهر  واردشده‌اند که در مقایسه با سال گذشته، یک درصد کاهش دارد.

فروزان با اشاره به اینکه ۶۰۷ هزار و  ۲۷۲  نفر از این تعداد، از طریق حمل‌ونقل جاده‌ای و عمومی به مشهد واردشده‌اند که در مقایسه با سال قبل، ۸٫۹  درصد کاهش داشته است، اظهار کرد: ۱۶۰ هزار و ۷۹۶ نفر نیز از طریق فرودگاه‌ها وارد مشهد شدند که در  مقایسه با سال گذشته ۱۸٫۲ درصد کاهش داشته است.

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی تأکید کرد: در این مدت ۵ میلیون و ۴۶۹ هزار و ۷۷۲ زائر و مسافر با وسایل نقلیه شخصی وارد مشهد شدند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴ درصد کاهش داشته است.