وزیر کشور با بیان اینکه دولت قطعا خسارت‌های مردم سیل زده در تمام ابعاد را جبران می‌کند، گفت: تمام سعی ما بر این است که جلوی خسارت‌های بزرگتر و شرایط بدتر را بگیریم.

به گزارش نارین‌خبر، عبدالرضا رحمانی‌فضلی امروز در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه امروز در جلسه مدیریت بحران و شورای تامین گزارشاتی در رابطه با شرایط جغرافیایی و محیطی وضعیت سیل داده شد، اظهار کرد: باید سطح وسیعی از آمادگی در منطقه ایجاد شود و برای به حداقل رساندن تهدیدات و خسارت‌ها بالاترین تضمین و پیش‌بینی را ایجاد کنیم.

وی عنوان کرد: در استان خوزستان ۴۰۰ هزار نفر در معرض سیل قرار دارند و نباید غفلت کنیم، بنای ما این است که اتفاقی پدید نیاید اما باید پیش‌بینی‌های لازم را داشته باشیم.

وزیر کشور ادامه داد: مقرر شد که استان‌های معین خوزستان را تعیین کنیم تا از لحاظ تجهیزات، امکانات و نیروی انسانی آمادگی داشته باشند، تا به کمک مردم خوزستان بشتابند.

وی افزود: با تدابیر و مدیریت صورت گرفته سیلاب به دشت و انحراف آب به کانال‌ها و هدایت آن به هور سعی شده است که صیانت خوبی از سوسنگرد، بستان و حمیدیه و همچنین سایر شهرها داشته باشیم، مردم نیز در این مناطق به زحمت افتاده و ۹۶ روستا تخلیه شدند.

رحمانی‌فضلی عنوان کرد: تمام سعی ما بر این است که جلوی خسارت‌های بزرگتر و شرایط بدتر را بگیریم و از مردمی که به ما کمک می‌کنند، ممنون هستیم و دولت قطعا خسارت‌های آنها را در ابعاد مختلف پرداخت می‌کنند و به عنوان ستاد مدیریت بحران پیگیری می‌کنم.

وزیر کشور اظهار کرد: باید در شرایط کنونی همه با همدلی و همکاری تلاش و همت خود را به خرج دهیم، شایعه پراکنی ها آسیب‌های روحی ایجاد می‌کند و باید از آن پرهیز کنیم.

وی با تأکید بر اینکه تمام مردم برای مهار مشکلات بسیج شدند، عنوان کرد: بسیج شدن مردم از برکات فرهنگ دینی، ملی و اسلامی است، این روحیه در شرایط کنونی تجلی پیدا کرده و همه ما قدردان آن هستیم.

وزیر کشور افزود: خوزستان برای همه ما عزیز و مهم است، همه ما نگران این شرایط هستیم و با مدیریت مطلوب و مناسب و پیگیری‌های مکرر خسارت‌ها به حداقل برسد.

وی عنوان کرد: امروز به پنج استان ابلاغ می‌کنم که آمادگی لازم برای گسیل امکانات به خوزستان را داشته باشند و در صورت تقاضا استاندار خوزستان به کمک استان بشتابند.

  • منبع خبر : فارس