معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد گفت: ۱۱ هزار تخته پتو نفیس، ۲۳ تن آرد، پنج‌تن برنج و مقادیر متنوعی نان خشک، آب‌معدنی، ماکارونی، کنسرو، تن ماهی، لوازم بهداشتی، شیر خشک، حلواارده، قند، حبوبات، رب گوجه و روغن در قالب یک دستگاه تریلر و ۷کامیون از طرف کمیته امداد به مناطق سیل‌زده ارسال شده است.

به گزارش نارین‌خبر، غلامرضا مشعل‌چی گفت: یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان کمک نقدی و کالایی مردم استان یزد از طریق کمیته امداد به مناطق سیل‌زده کشور ارسال شد، از این میزان کمک‌ها مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان نقدی و مابقی کالا بوده است.

وی افزود: ۱۱ هزار تخته پتو نفیس، ۲۳ تن آرد، پنج‌تن برنج و مقادیر متنوعی نان خشک، آب‌معدنی، ماکارونی، کنسرو، تن ماهی، لوازم بهداشتی، شیر خشک، حلواارده، قند، حبوبات، رب گوجه و روغن در قالب یک دستگاه تریلر و هفت کامیون از طرف کمیته امداد به مناطق سیل‌زده ارسال شد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد ادامه داد: با توجه به سیل ویرانگری که بسیاری از نقاط کشور را دربرگرفت، هم‌وطنان با مشکل جدی مواجه شدند و کمیته امداد همسو با سازمان‌های کمک‌رسان دیگر فعالیت خود را آغاز کرد و در استان یزد کمک‌های اهدایی مردم دریافت و به سمت استان‌های خسارت‌دیده هدایت شد.

وی ادامه داد: مردم نیکوکار استان یزد همچنان می‌توانند به اهدای کمک‌های خود به سیل‌زدگان ادامه دهند، مواد غذایی و پوشاک نیاز اولیه آنان است.

مشعل چی بابیان اینکه دفاتر و پایگاه‌های این نهاد آماده دریافت کمک‌ها هستند، گفت: پایگاه اصلی کمیته امداد واقع در میدان امام حسین (ع) به‌صورت شبانه‌روزی آماده دریافت هدایای مردمی برای کمک به سیل‌زدگان است و سعی می‌شود این کمک‌ها به‌سرعت به مناطق سیل‌زده ارسال شود.

گفتنی است: کد دستوری#۹۹*۸۸۷۷*تلفن همراه و بخش‌های نیکوکاری نرم‌افزارهای کاربردی تلفن همراه و همچنین شماره کارت مجازی ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۱۱۹۳۱ نزد بانک ملی به شماره‌حساب ۰۱۰۵۰۸۷۵۴۰۰۰۸ برای کمک غیرحضوری به سیل‌زدگان در نظر گرفته‌شده است.