امام جمعه موقت میبد گفت: مسوولان به جوانان پرشور و متدین و انقلابی اعتماد کنند و در جاهایی که می‌شود کار را به دست این جوانان بسپرند.

به گزارش خبرنگار نارین، حجت‌الاسلام علیرضا حسنی در خطبه‌های نماز جمعه شهر میبد بر رسیدگی فوری به مردم سیل‌زده تأکید کرد و اظهار داشت: با توجه به گستردگی مناطق سیل‌زده و خسارات سنگین باید ملت و دولت هر چه در توان دارد برای کمک به مردم مناطق سیل زده به میدان بیاورد.

وی با بیان این که کمک‌های بسیار خوبی در این زمینه انجام شده است، افزود:  با توجه خسارت سنگین هنوز به کمک نیاز است و انتظار می‌رود نذورات مطلق که مصرف مشخصی ندارد نیز در این راستا صرف شود.

خطیب جمعه میبد در ادامه بیان داشت: امسال از سوی مقام معظم رهبری بعنوان رونق تولید نام‌گذاری شده است، اگر این شعار محقق شود و در قالب سمینار، گفتگو و شعار باقی نماند، قطعا این راهبرد کلید حل رکود و گشایش در مسایل اقتصادی و افزایش ارزش پول ملی است و لذا همه کسانی که در این زمینه توان دارند و نقش‌آفرین هستند، باید همت کنند تا این امر محقق شود.

حسنی، همچنین به سالروز میلاد حضرت علی‌اکبر(ع) و روز جوان اشاره کرد و گفت: جوانان سرمایه‌های یک‌ کشور هستند و موتور پیش‌برنده این انقلاب به سوی اهداف متعالی نیز جوانان ما هستند.

وی با ذکر فرمایش رهبر معظم انقلاب که فرمودند تداوم انقلاب اسلامی که به گمان زیادی به دشواری گذشته‌ها نیست باید به همت و هوشیاری و ابتکار عمل جوانان طی شود، تأکید کرد: مسوولان به جوانان پرشور و متدین و انقلابی اعتماد کنند و در جاهایی که می‌شود کار را به دست این جوانان بسپرند.

خطیب جمعه شهر میبد در بخش دیگری از خطبه‌ها ضمن محکوم کردن اقدام اخیر رییس جمهور آمریکا در نامیدن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعنوان تروریست، بیان کرد: در روزهای اخیر از طرف هیئت حاکمه بی‌خرد آمریکا دو حادثه عجیب واقع شد، اول اینکه سرزمین‌های اشغالی جولان را بر خلاف مقررات بین‌المللی به یک رژیم غاصب بخشیدند و دوم این که گروهی که امروز در آمریکا حاکم هستند، که به مصداق روشن خودشان تروریست و تروریست‌پرور هستند، پاسداران عزیز ما را به عنوان گروه تروریستی معرفی کردند. ما هر دو این اقدام زشت را به شدت محکوم می‌کنیم.

وی اظهار داشت: سپاه پاسدارانی که برخاسته از متن مردم و متن انقلاب و محبوب مردم است با این حرکت ناشیانه امریکا نه فقط در داخل کشور، بلکه در میان مردم منطقه نیز محبوب‌تر از گذشته شد.

حسنی، افزود: این اقدام خلاف مقررات بین‌الملل ناشی از صدمات و لطماتی است که دشمن از سپاه خورده است. سپاه نیروی مدافع انقلاب و ارزش‌های الهی بوده است. سپاه در صف مقدم دفاع از مردم و انقلاب است و در اوج تحریم‌ها کشور را از واردات بنزین خودکفا می‌کند، سپاه در مسایل امنیتی وارد میدان می‌شود و توطئه دشمن را نقش بر آب می‌کند، آمریکا و اسراییل بداند سپاه در قلب و دل و جان این مردم است.