نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه معنای واقعی انتظار در جامعه ترویج داده شود، گفت: خدمت به نیازمندان بخشی از فرهنگ انتظار است.

به گزارش نارین‌خبر، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار با جمعی از خادمان مهدوی یزد با اشاره به اینکه معنای انتظار این نیست که ما بنشینم و منتظر بمانیم تا زمان ظهور فرا برسد، اظهار داشت: این تفکری است که برخی از فرقه‌هایی از آن پیروی می‌کردند و اعتقاد داشتند که باید دست روی دست گذاشت و بگذاریم گناه‌ها توسعه پیدا کند چون امام زمان وقتی ظهور می‌کنند که زمین پر از ظلم و جور می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این حرف کاملا نادرست است، خاطرنشان کرد: زمانی هم تعبیر ما از انتظار این است که ما زمینه لازم را فراهم کرده و مردم را به پیشرفت و انقلابی بودن مشتاق کنیم و آرمان‌های امام زمان را به آنها بیان کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد معنای منتظر بودن را زمینه‌سازی برای ظهور حضرت دانست و گفت: حضرت امام خمینی(ره) در ابتدای انقلاب سعی بر آماده‌سازی مردم برای ظهور داشت و مقام معظم رهبری هم در این راه حرکت می‌کنند.

وی با اشاره به این‌که این حرف کاملا نادرست است افزود: زمانی هم تعبیر ما از انتظار این است که ما زمینه لازم را فراهم کرده و مردم را به پیشرفت و انقلابی بودن مشتاق کنیم و آرمان‌های امام زمان را به آنها بیان نماییم .

امام جمعه یزد معنای منتظر بودن را زمینه‌سازی برای ظهور حضرت دانست و گفت: حضرت امام خمینی(ره) در ابتدای انقلاب سعی بر آماده‌سازی مردم برای ظهور داشت و مقام معظم رهبری هم در این راه حرکت می‌کنند .

ناصری یزدی در ادامه با اشاره به این که هر کسی که در زمینه مهدوی فعالیت دارد باید به انقلاب و ولایت متصل شود تصریح کرد: الان کشتی‌بان انقلاب ما ولایت فقیه و مقام معظم رهبری است و همه باید در این مسیر قرار گیریم .

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر این‌که دعاخواندن و زیارت خواندن بخشی از مسیر انتظار است بیان کرد: نباید ما به دعا خواندن و زیارت داشتن اکتفا کنیم و در عمل کاری برای ظهور حضرت نکنیم .

وی با تاکید بر این که باید معنای واقعی انتظار در جامعه ترویج داده شود تصریح کرد: این که مقام معظم رهبری می‌فرمایند از انحراف‌ها در انتظار پرهیز شود همین است که یک موقع در بین مردم ترویج داده نشود که برای انتظار باید تنها دعا خواند و هیچ کاری انجام نداد .

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که انتظار در شرایط فعلی به این معنی است که دست نیازمندان و مستضعفان گرفته شود و برای نجات آنها از مشکلات حرکت کنیم، افزود: در زمان حاضر کمک به سیل زدگان و رفع مشکلات آنها با هدف رضای خدا و امام زمان(عج) قطعا کاری که منتظران حضرت باید انجام دهند .

ناصری یزدی گفت: منتظر امام زمان(عج) نمی‌تواند بی حرکت و منفعل باشد بلکه همیشه باید در زیر چتر ولایت حرکت کند و برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی تلاش کند و در تعالیم و آموزش‌ها هم باید ترویج این فرهنگ به صورت جدی مد نظر قرار گیرد