مدیریت آموزش‌وپرورش میبد با ارسال جوابیه‌ درخصوص مصاحبه منتشر شده از رییس بهزیستی این شهرستان پیرامون بی‌توجهی آموزش و پرورش به آسیب‌های اجتماعی واکنش نشان داد.

به گزارش نارین‌خبر؛ متن کامل جوابیه که از طریق نمابر به این پایگاه خبری ارسال شده، به شرح زیر است.

بسمه‌تعالی

جوابیه آموزش‌وپرورش شهرستان میبد به گفتگوی خبری سیدمحسن فلاح رئیس اداره بهزیستی شهرستان میبد درخصوص بی‌توجهی آن اداره به آسیب‌های اجتماعی

با سلام و ادب و احترام

با عنایت به گفتگوی خبری سیدمحسن فلاح رییس اداره بهزیستی شهرستان میبد با سایت خبری نارین و گلایه از آموزش‌وپرورش میبد مبنی بر بی‌توجهی این اداره به آسیب‌های اجتماعی نکات ذیل قابل ذکر است.

۱- بیان این مطلب که آموزش‌وپرورش میبد و مدیران آن نسبت به آشنایی دانش‌آموزان با آسیب‌های اجتماعی کم‌توجه هستند، از زبان ایشان بی‌انصافی است؛ چراکه در سالهای تصدی‌شان در پست معاونت فرماندار و نیز ریاست اداره بهزیستی شهرستان میبد بیشترین همکاری با ایشان در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را آموزش‌وپرورش میبد داشته و دانشنامه ازدواج که به طرح و اجرای آن افتخار می‌کنند و در شبکه‌های استانی و کشوری فیلم‌های آن را پخش می‌نمایند، در کجاها اجرا شده؟ آیا کلاس‌های درس مدارس و دانش‌آموزان دختر و پسر آن مخاطب شما نبوده‌اند؟ آیا معاونت پرورشی آموزش‌وپرورش میبد به درخواست شخص شما در طول سالهای تحصیلی با مدارس هماهنگ نکردند که شما و همکارانتان برای بیان بحث‌های آسیب‌های اجتماعی و راههای پیشگیری از آن در مدارس حاضر شوید و به همین دلیل شخص شما و مدیران ارشد استان بارها از مدیر و معاونین آموزش‌وپرورش تقدیر نموده‌اید.

۲- همان‌گونه که مستحضرید و اطلاع‌رسانی نموده‌اید همایش ویژه دانش‌آموزان نبوده و مخاطبان آن عموم مردم بوده‌اند و به دلیل عدم استقبال مردم و خالی‌بودن سالن توجه خود را به آموزش‌وپرورش معطوف داشته و اصرار به حضور دانش‌آموزان داشتید، این در حالی است که همایش مختلط دانش‌آموزی و عمومی اصلا به صلاح نیست و مجری این همایش بخش خصوصی بوده است.

۳- برای خروج دانش‌آموزان از مدرسه حتما باید ۲۴ ساعت قبل رضایت‌نامه اولیا دریافت گردد و خروج بدون رضایت نامه اولیا ممنوع است. با توجه به تغییراتی که در ساعت و روز برگزاری همایش صورت گرفت و نیز تداخل همایش با آزمون استانی دانش‌آموزان امکان حضورشان در همایش مقدور نبود.

در پایان قابل ذکر است که اگر آموزش‌وپرورش میبد و مدیران و مسئولان آن نه تنها به بحث آسیب‌های اجتماعی موجود بی‌اعتنا نبوده که علاوه بر کسب رتبه اول استان در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مسابقات فرهنگی هنری، قرآن و نماز و عترت، مسابقات ورزشی و همچنین کنکور سراسری حایز رتبه‌های اول تا سوم استان گردیده است.

محسن موحدی فرد – مدیر آموزش و پرورش شهرستان میبد