شهردار میبد از پیگیری و رفع تصرف بخشی از آرامستان فیروزآباد طی هفته آینده خبر داد.

به گزارش نارین، علیرضا نقوی _شهردار میبد_ در گفتگو با میبدخبر، در خصوص پیگیری‌های صورت گرفته برای رفع تصرف این آرامستان و حل مشکل مردم این منطقه بیان داشت: پیگیری های اولیه در این رابطه انجام شد و بصورت شفاهی و کتبی اخطار به فرد مذکور جهت رفع تصرف داده شد.

ی افزود: با توجه به اخطارهای داده شده و عدم توجه فرد مذکور پرونده ای در این رابطه در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری تشکیل شد و از طرف دیگر به دادسرا نیز شکایت کردیم که پرونده برای کارشناسی ارجاع شد و تمام هزینه های کارشناسی برای تعیین حد و حدود محدوده فوق توسط شهرداری میبد پرداخت شد.

شهردار میبد در خصوص ارجاع پرونده به کمیسیون ماده ۱۰۰ اظهار داشت: کمیسیون ماده ۱۰۰ فردا تشکیل شده و این پرونده مطرح و اعلام رای می شود و و مراتب به شورای شهر میبد اطلاع رسانی خواهد شد. از نظر قضایی نیز تا رای صادر نشود نمی توانیم اقدامی کنیم که در این خصوص واحد حقوقی شهرداری پیگیر است و امیدواریم تا ظهر امروز بتوانیم رای قاضی پرونده را بگیریم و نسبت به رفع این مشکل اقدام کنیم.

نقوی ادامه داد: حساسیت مردم را درک کرده و از شهروندان خواستاریم تا دو سه روز دیگر صبر کرده تا تکلیف پرونده از طریق محاکم قضایی مشخص شود و نهایت تا اوایل هفته آینده آین بخش از آرامستان رفع تصرف و به حالت قبل و اصلی خود بازگردد.

وی در پایان در خصوص عدم اقدام به موقع واحد اجرائیات شهرداری اذعان داشت: مسئولیت این واحد زیاد و تعداد نیروها کم است و از نظر قانونی هم شاید نتوانیم به نیروها اضافه کنیم، اما بعنوان شهردار از شهروندان که احساسات آنها جریحه دار شده عذرخواهی کرده و قول می دهم هفته آینده مشکل حل و رفع تصرف صورت گیرد.