مدیرعامل کاشی ارچین میبد گفت: بازیکنان تیم کارشی ارچین، علاوه بر کسب عنوان قهرمانی در مسابقات کارگری شهرستان، موفق شده‌اند عنوان بیشترین گل زده و کمترین گل خورده با تفاضل گل مثبت ۳۵ را در طول ۹ دوره مسابقات جام کارگری از آن خود کنند.

کاشی ارچین میبد یکی از نخستین شرکت‌های تولید کاشی و سرامیک می‌باشد که در شهرستان میبد تأسیس شده است. این کارخانه علاوه بر تولید کاشی و صادرات محصولات سرامیکی به کشورهای مختلف، به مشارکت در برنامه‌های فرهنگی- اجتماعی و حضور فعال در مسابقات ورزشی می‌پردازد؛ مدیران این شرکت معتقدند، پرداختن به این موضوعات، نقش موثری در روند تولید داشته و تأثیر مثبت آن را بر نیروی کار به عنوان یکی از ارکان اصلی چرخه تولید به خوبی مشاهده کرده‌اند.

خبرنگار نارین برای تشریح این مطلب، سری به کارخانه کاشی ارچین در ابتدای جاده مزرعه کلانتر میبد زده و شرح این ماجرا را از زبان مدیرعامل این شرکت جویا شده است که در ادامه می‌خوانید.

منصور ضیائی‌ در گفت‌و‌گو با خبرنگار نارین با ارائه توضیحاتی درخصوص روند احداث کاخانه کاشی ارچین میبد اظهار داشت: این کارخانه از سال ۱۳۸۰ با ۴ خط تولید و دو واحد کوره آغاز به کار کرد و در سال ۱۳۸۳ بنا بر طرح توسعه مدنظر، یک واحد کوره و یک واحد اسپری به خطوط قبلی آن اضافه شد. در سال ۱۳۸۹ نیز طرح توسعه شرکت با اضافه شدن ۳واحد اسپری، دو کوره، دو خط لعاب و دو واحد بسته‌بندی ادامه پیدا کرد. در سال ۱۳۹۶ نیز طرح سوم توسعه لحاظ شد و طی آن دستگاه‌هایی برای خطوط پرس و بسته‌بندی خریداری و مورد استفاده قرار گرفت.

تولید روزانه ۲۶هزار مترمربع کاشی در طرح‌های مختلف
وی اضافه کرد: کاشی ارچین میبد در ابتدا با تولید کاشی کف شروع به کار نمود و تا سال ۱۳۹۷ این روند ادامه داشت، اما پس از آن، قسمت قدیمی کارخانه برای تولید کاشی دیواری منوپروزال تبدیل شد و قسمت توسعه‌ای برای تولید کاشی کف اختصاص یافت.

ضیائی بیان داشت: در حال حاضر این کارخانه با تولید روزانه ۲۶هزار مترمربع انواع کاشی در طرح‌های متنوع و اندازه‎‌ها و ضخامت‌های مختلف، محصولات خود را به کشورهای عراق، افغانستان و پاکستان صادر می‌کند.

اولویت ما پس از تولید، پرداختن به مسایل فرهنگی – اجتماعی است
وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های ما در شرکت این است که در کنار بحث تولید، به مسائل فرهنگی و اجتماعی نیز توجه داشته‌باشیم، چرا که معتقدیم زمانی می‌توانیم در امر تولید و کارآفرینی موفق باشیم که به مسائل روحی و جسمی خصوصا کارکنان خود توجه داشته باشیم و آنها را در مسیر تندرستی و نشاط هدایت کنیم، لذا اولویت ما پس از تولید، پرداختن به مسایل فرهنگی، ورزشی و اجتماعی است و از این رو اولویت استخدام نیروی کار در این شرکت نیز با جوانانی است که در رشته‌های ورزشی فعال باشند.

توفیق مداوم کارگران در مسابقات ورزشی
ضیائی با بیان اینکه کاشی ارچین میبد، طی سال‌های گذشته در حوزه ورزشی بسیار موفق ظاهر شده و هر ساله در مسابقات کارگری خوش درخشیده است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه تیم کاشی ارچین از سال ۱۳۹۱ در رده‌های مختلف جوانان، بزرگسالان، و پیشکسوتان مسابقات شهرستان حاضر شده است و طی ادوار مختلف رتبه‌های اول تا سوم را در تمام مسابقات کسب کرده است.

مدیرعامل کاشی ارچین میبد افزود: ورزشکاران ما از سال ۱۳۹۵ به صورت مداوم در همه جام‌های شهرستان شرکت داشته‌اند و رتبه‌های برتر را کسب نموده‌اند، ما در مسابقات جام دهه فجر و جام رمضان و کارگری حضور فعال داشته‌ایم. کارکنان کاشی ارچین از نظر اخلاقی نیز در مسابقات شهرستان، درخشان ظاهر شده‌اند.

وی تصریح کرد: بازیکنان تیم کارشی ارچین، علاوه بر کسب عنوان قهرمانی در مسابقات کارگری شهرستان، موفق شده‌اند عنوان بیشترین گل زده و کمترین گل خورده با تفاضل گل مثبت ۳۵ را در طول ۹ دوره مسابقات جام کارگری از آن خود کنند.

کسب ۴ دوره قهرمانی در جام کارگری
ضیائی افزود: تیم کاشی ارچین میبد طی ۸ دوره حضور در مسابقات جام کارگری شهرستان، توانسته در ۷ دوره جزء ۴ تیم برتر باشد و در ۵ دوره نیز به فینال مسابقات راه یابد که ماحصل آن کسب ۴دوره قهرمانی بوده است.

مدیرعامل کاشی ارچین میبد بیان داشت: آقای محمدرضا کریمی که امسال به عنوان بهترین بازیکنان لیگ برتر فوتبال استان یزد معرفی شد و همچنین آقای بنیامین کنگوزهی که عنوان بهترین گلزن مسابقات فوتسال را دارد از کارگران خوب این مجموعه هستند.

وی در ادامه افزود: حمایت‌های ورزشی ما تنها مختص به کارکنان این مجموعه نبوده است، بلکه با نگاهی فراتر، تا آنجا که توانسته‌ایم به تیم‌های ورزشی شهرستان برای حضور در مسابقات محلی و حتی دسته ۲ کشوری کمک کرده‌ایم.

ضیائی همچنین خاطرنشان کرد: کارکنان این شرکت آمادگی دارند تا در مسابقات کارگری استان نیز با اقتدار حاضر شوند.

از حمایت از تئاتر شهرستان تا اعزام نیروی جهادی به مناطق سیل‌زده
همکاری با اداره ورزش و جوانان، اداره کار جهت برگزاری مسابقات کارگری و هیأت فوتبال شهرستان، برگزاری برنامه‌های کوهنوردی، حمایت از تیم‌های مستعد، همکاری با گروه‌های موفق هنری جهت اجرای تئاتر زری سلطان و کاکوتی، ارسال کمک به مناطق سیل زده، اعزام نیروی جهادی به این مناطق و اهدای کمک هزینه سفر زیارتی کربلای معلا به کارگران از دیگر مواردی بود که مدیرعامل کاشی ارچین میبد به آنها اشاره کرد.

ضیائی خاطرنشان کرد: کاشی ارچین میبد ضمن مشارکت فعال در برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی، حمایت از ورزشکاران و گروه‌های هنری را در برنامه دارد.

تخصیص امکانات رفاهی و ورزشی مناسب برای کارگران
وی اظهار کرد: مدیریت کاشی ارچین برای رفاه حال کارکنان، امکان حضور در استخر و سالن ورزشی فراهم کرده است و این عزیزان می‌توانند طبق زمان‌بندی مشخص در این اماکن ورزشی و تفریحی حضور داشته باشند و از آن استفاده کنند.

این فعال صنعتی شهرستان میبد بیان داشت: مسابقات بین بخشی نیز در این کارخانه برگزار می‌شود که در حال حاضر به خاطر ماه مبارک رمضان و رعایت حال روزه‌داران متوقف شده است، ان‌شاء‌الله این مسابقات پس از ماه مبارک رمضان ادامه می‌یابد.

ضیائی، برگزاری مسابقات برای فرزندان کارگران را از دیگر برنامه‌های شرکت کاشی ارچین برشمرد و بیان داشت: با توکل بر خدا در فرصت مناسب این تصمیم نیز عملیاتی خواهد شد تا روحیه نشاط و شادابی در میان خانواده‌های کارکنان نیز بیش از پیش فراهم شود.