فرماندار میبد گفت: با جهانی‌شدن شهر میبد به‌عنوان شهر جهانی زیلو، ۲ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه برای اشتغال بیش از ۳۰۰ بافنده زیلو با همکاری صندوق کارآفرینی امید فراهم خواهد شد.

به گزارش نارین‌خبر، حسین فلاح عصر روز شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان میبد که با حضور آیت‌الله اعرافی رییس حوزه‌های علمیه کشور، محمدعلی طالبی -استاندار یزد- و جمعی از مدیران کل استان و مسئولان شهرستان میبد در مصلای آیت‌الله اعرافی(ره) برگزار شد، با اشاره به اقداماتی که در سال گذشته در شهرستان میبد انجام‌شده است، اظهار داشت: از مجموع ۱۹ میلیارد تومان اعتبارات استانی سال ۹۷ تنها حدود ۹ و نیم میلیارد تومان آن محقق شده که در مقایسه باکارهای انجام‌شده در شهرستان در سال گذشته اعتبارات خیلی محدودی است.

فلاح تصریح کرد: با استفاده از اعتبارات متمرکز که با عنایت و تلاش مدیران شهرستان و رایزنی‌های امام‌جمعه میبد فراهم‌شده بسیاری از اقدامات ارزشمند در حوزه‌های منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، ورزش و… انجام‌شده است.

وی در ادامه با تأکید بر این مطلب که همه دستگاه‌ها در تحقق ۵۰ اولویت‌ در سال جاری در شهرستان مشارکت داشته‌اند، گفت: یکی از این اولویت‌های فرمانداری میبد تکمیل جاده مسیر ورزنه است که مثلث محور گردشگری اصفهان، یزد و شیراز محسوب می‌شود و در سال گذشته برای اجرای آن ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان جذب اعتبار شد.

فرماندار میبد تصریح کرد: با محقق شدن با جهانی‌شدن شهر میبد به‌عنوان شهر جهانی زیلو ۲ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه برای اشتغال بیش از ۳۰۰ بافنده زیلو با همکاری صندوق کارآفرینی امید فراهم خواهد شد.

وی افزود: با برنامه کلان و تعیین افق سال ۱۴۰۲ ساخت هرسال ۱۰ مدرسه در میبد پیگیری شد و تا الآن هرسال بین ۱۰ تا ۱۱ مدرسه ساخته‌شده است که با ساخت هر مدرسه تجهیزات و تأسیسات تأمین‌شده است که این هم‌پوشانی به صورتی ویژه ستودنی است.

فلاح در پایان با تشکر و قدردانی از ادارات مختلف به‌ویژه سپاه ناحیه میبد در امدادرسانی به سیل‌زدگان، افزود: شهرستان میبد آمادگی این را دارد یکی از روستاها یا محلی به نام میبد در مناطق سیل‌زده باهمت میبدی‌ها ساخته شود.