مدیرکل بهزیستی استان یزد گفت: در مرکز تحقیقات ژنتیک میبد، علاوه بر خدمت‎‌رسانی به مردم، در زمینه شناسایی ژن‌ها و عواملی که موجب معلولیت می‌شود، قدم‌های خوبی برخواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار نارین، جلیل عفتی عصر شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان میبد که با حضور آیت‌الله اعرافی رییس حوزه‌های علمیه کشور، محمدعلی طالبی -استاندار یزد- و جمعی از مدیران کل استان و مسئولان شهرستان میبد در مصلای آیت‌الله اعرافی(ره) برگزار شد، با اشاره به همکاری بسیار خوب مسئولان و خیران شهرستان میبد با سازمان بهزیستی، اظهار داشـت: شهرستان میبد همواره در همکاری برای خدمات‌رسانی به جامعه هدف بهزیستی پیشتاز بوده است.

وی در ادامه از افتتاح فاز جدید مرکز تحقیقات ژنتیک میبد در سال‌جاری خبر داد و افزود: به دلیل نوع معلولیت‌ها، شناسایی و یشگیری ژن‌های موثر در انواع معلولیت اهمیت‌ ویژه‌ای دارد، و لذا با پژوهش‌های انجام شده در این مرکز، علاوه بر خدمت‎‌رسانی به مردم، در زمینه شناسایی ژن‌ها و عواملی که موجب معلولیت می‌شود، قدم‌های خوبی برخواهیم داشت.

مدیرکل بهزیستی استان یزد اضافه کرد: با آموزش روش‌های پیشگیری از تولد نوزاد معلول، در حال حاضر تمام ازدواج‌ها تحت غربالگری ژنتیک انجام می‌شود و خوشبختانه طبق اعلام آموزش‌وپرورش در سال‎‌های اخیر هیچ دانش‌آموز معلولی در مدارس پذیرفته نشده است.

وی ضمن تشکر از ادارات مختلف از جمله دادگستری بیان داشت: الحمدلله با حمایت دستگاه قضایی در رابطه با سقط جنین معلول، پس از بررسی و تأیید پزشکی قانونی و بر اساس قانون از تولد نوزاد معلول جلوگیری می‌شود.

عفتی در پایان بیان داشت: با حمایت‌های انجام شده آزمایشاتی که هزینه‌ی انجام آن به چندمیلیون تومان می‌رسد به صورت رایگان در این مرکز انجام می‌شود.