فرماندار میبد گفت: مستنداتی در اختیار داریم که اعتباری نزدیک به ۲,۵میلیارد تومان برای بیمارستان میبد اختصاص داده شده، اما در مسیر مربوطه هزینه نشده است.

به گزارش خبرنگار نارین، حسین فلاح ظهر سه‌شنبه در نشست خبری که در محل فرمانداری میبد برگزار شد، ضمن تشریح برخی اقدامات انجام شده به اولویت‌بندی امور توسط دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد و بیان داشت: طی جلساتی که با حضور امام‌جمعه میبد و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی برگزار شده، ۵۰ مورد بعنوان پروژه‌های دارای الویت‌های در شهرستان میبد تعریف شده است که در سال ۱۳۹۸ دنبال و اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه بیش از ۷۰درصد پروژه‌های سال ۱۳۹۷ نهایی شده است، افزود: در حال حاضر اولویت کاری ما اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام است و امیدواریم با کمک معاونین فرماندار و روسای ادارات و علی‌رغم مشکلات اقتصادی پیش‌رو، این امور به همراه اولویت‌هایی که در سال‌جاری تعریف شده، محقق شود و اقدامات خوبی در راستای خدمت‌رسانی به مردم به انجام برسد.

فرماندار میبد اضافه کرد: سال گذشته حدود ۹میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان از مجموع ۱۹میلیارد و ۳۶۰میلیون تومان اعتبار تخصیصی برای شهرستان میبد جذب شده است و در مباحث مربوط به آبخیزداری نیز حدود ۴میلیارد تومان اعتبار برای حفظ مراتع در بخش‌های مختلف شهرستان هزینه شده است.

وی بیان داشت: در رابطه با موضوع بازآفرینی بافت‌های فرسوده شهری نیز در سال گذشته مبلغ یک‌میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان هزینه شده و امیدواریم در سال جاری این مبلغ به ۵میلیارد تومان برسد.

وی همچنین به اختصاص مبلغ یک‌میلیارد تومان برای بهسازی خانه آیت‌الله حایری و معابر اطراف آن و مبلغ یک‌میلیارد تومان دیگر برای تکمیل یکی از سالن‌های ورزشی در شهرستان میبد خبر داد.

فرماندار میبد در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار نارین درخصوص طولانی‌شدن طرح توسعه بیمارستان میبد اظهار داشت: مستنداتی در اختیار داریم که اعتباری نزدیک به ۲,۵میلیارد تومان برای بیمارستان میبد اختصاص داده شده، اما در مسیر مربوطه هزینه نشده است.

خبر مرتبط: حرکت لاک‌پشتی احداث پروژه‌های درمانی میبد در سایه وعده‌های دولت تدبیر

وی با اشاره به برگزاری جلسات با رییس بیمارستان میبد و خیران شهرستان اظهار داشت: یک قسمت کار که دستورات لازم برای تخصیص بودجه است انجام شده اما آسیب جدی که در بخش بهداشت وجود دارد این که بخش درمان پرهزینه است.

فرماندار میبد اضافه کرد: متأسفانه نگاهی که وجود دارد این است که احساس می‌شود چون در شهرستان میبد پول هست، اگر کمک نشود خیران جبران می‌کنند که این مسأله آفت بزرگی است.

وی در پایان تصریح کرد: مدیران استان بجای اینکه به برکت مشارکت خیرین، به ما پول بدهند، در بعضی زمینه‌ها متأسفانه این موارد را لحاظ نمی‌کنند.