مسئول اورژانس۱۱۵ میبد از وقوع سیلاب در روستای درین میبد خبر داد و گفت در این حادثه دو نفر جان باختند.

علیرضا فصیحی در تماس با نارین‌خبر اظهار داشت: طی گزارشی که شب گذشته به اورژانس میبد ارائه شد، سریعاً تیم‌های اورژانس شهرستان فعال شدند و به محض اطلاع از موضوع حادثه اولین اورژانس راس ساعت ۹:۱۲ به منطقه اعزام و عملیات درمانی و انتقال دو مرد که شرایط روحی مساعدی نداشتند انجام گرفت.

وی افزود: بعد از انتقال دو فرد در ساعت ۲۳:۱۲، دو اورژانس دیگر در منطقه با همکاری تیم های هلال احمر، منابع و آبخیزداری، سپاه و با حضور مستقیم حسین فلاح -فرماندار میبد- و خانم آقایی -بخشدار بفروئیه- به عملیات جستجو ادامه دادند، که راس ساعت ۲:۳۵ اجساد دو کودک پیدا شد.

فصیحی بیان داشت: این حادثه احتمالا قبل از اذان مغرب رخ داده است، که با مشکلاتی که در ارتباط گیری پیش آمده، یک نفر از طرف پدر کودکان، اورژانس را در جریان حادثه قرار می دهد.

وی ادامه داد: موج های ناگهانی سیل به احتمال زیاد پسر ۴ ساله و دختر ۱۲ ساله را که به منطقه خطر نزدیک شده بودند با خود به رودخانه کشیده است و متاسفانه در زمان پیدا شدن‌شان، علائم حیاتی در آنها وجود نداشت.

فصیحی در انتها با بیان این نکته که در این عملیات نقاط ضعف و قوت تیم های عملیاتی محک جدی خورد، تصریح کرد: از مردم عزیز میبد تقاضا داریم در هنگام بارندگی ها که مخصوصاً هشدار آبگرفتگی و سیل از اداره هواشناسی صادر می شود، از نزدیک شدن به مراتع اجتناب کنند و مسائل ایمنی از خطر سیل را جدی بگیرند، زیرا احتمال وقوع حوادث ناگهانی در این مناطق بسیار زیاد است.