معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد گفت: کمیته امداد برای سهولت در پرداخت فطریه و کفاره مردم خداجوی استان یزد کد دستوری # ۰۳۵*۸۸۷۷* تلفن همراه را در نظر گرفته است.

به گزارش نارین‌خبر، غلامرضا مشعل‌چی با اشاره به رویکرد این نهاد برای بهره‌گیری از شیوه‌های نوین و الکترونیکی در دریافت کمک‌های مردمی به‌صورت غیرحضوری گفت: کمیته امداد برای سهولت در پرداخت فطریه و کفاره مردم خداجوی استان یزد کد دستوری # ۰۳۵*۸۸۷۷* تلفن همراه را در نظر گرفته است.

وی ادامه داد: شهروندان نیکوکار می‌توانند پس از واردکردن کد دستوری و انتخاب شماره ۵ با عنوان طرح‌های ویژه به صفحه بعد هدایت‌شده و مجدداً با انتخاب عدد ۵ که مربوط به زکات است، گزینه موردنظر خود را از میان زکات فطریه عام، زکات فطریه سادات، کفاره عمد و کفاره غیرعمد انتخاب و مبلغ موردنظر را وارد و نسبت به پرداخت اقدام کنند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد یادآور شد: تمامی کمک‌های حاصل از زکات فطریه و کفاره طبق نیت نیکوکاران برای فقرا و مساکین همان منطقه هزینه می‌شود.

وی با اشاره به روش‌های پرداخت فطریه و کفاره گفت: علاوه بر پرداخت فطریه و کفاره از طریق کد دستوری # ۰۳۵*۸۸۷۷* تلفن همراه روش‌های دیگری ازجمله مراجعه حضوری به دفاتر و پایگاه‌های کمیته امداد در سطح شهر، پایگاه اینترنتی emdad.ir، سامانه نیکوکاری (رایگان)۰۹۶۸۸۷ و بخش نیکوکاری برنامه‌های کاربردی گوشی‌های همراه نیز در نظر گرفته‌شده است.

وی بابیان اینکه مردم خیر و نیکوکار استان یزد سال گذشته ۹۹۷ میلیون تومان فطریه و کفاره پرداخت کردند، افزود: ۴۸۲ میلیون تومان از کمک‌های اهدایی در قالب زکات فطریه عام و سادات، ۵۱۵ میلیون تومان کفاره عمد و غیر عمد بود.

مشعل چی گفت: فطریه جمع‌آوری‌شده برای کمک‌هزینه معیشت، رفع سوءتغذیه کودکان، کمک‌هزینه تحصیلی، درمان، جهیزیه، مسکن فقرا و مساکین هزینه می‌شود.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد بیان کرد: ۹۰۰ پایگاه در سطح شهر، مساجد، پایگاه‌های بسیج، مراکز نیکوکاری، شورای زکات روستاها و مجتمع‌های مسکونی و تجاری نسبت به دریافت فطریه و کفاره مردم استان در دو روز عید فطر اقدام می‌کند.

وی افزود: میزان زکات فطریه در شهر یزد برای هر نفر ۹ هزار تومان، کفاره غیر عمد برای هرروز سه هزار تومان و کفاره عمد برای هرروز ۱۸۰ هزار تومان در نظر گرفته‌شده است.

شایسته ذکر است: تمامی دستگاه‌ها و مؤسسات خیریه فعال در موضوع زکات فطریه با استفاده از آرم زکات (به‌عنوان نشان سراسری) مشغول فعالیت در روز عید سعید فطر می‌شوند.