رئیس کمیته امداد بهاباد گفت: کمیته امداد بهاباد سال گذشته دو میلیارد و ۹۶۴ میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان تحت حمایت پرداخت کرد.

 

به گزارش نارین‌خبر، رمضان باقری با اشاره به اینکه اشتغال‌زایی یکی از اولویت‌های اصلی این نهاد است، اظهار کرد: کمیته امداد بهاباد سال گذشته دو میلیارد و ۹۶۴ میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان تحت حمایت پرداخت کرد.

وی پرداخت تسهیلات اشتغال را راهی مناسب در کاهش آمار بیکاری و توانمندسازی جامعه هدف تحت حمایت دانست و افزود: تسهیلات پرداخت‌شده در سال ۹۷ منجر به ایجاد ۹۰ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد و اقشار نیازمند در شهرستان بهاباد شده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان بهاباد گفت: فرصت‌های شغلی ایجادشده در زمینه‌های کشاورزی، دامداری، صنعتی و صنفی و خدماتی بوده است.

وی افزود: ۱۳۸ میلیون تومان تسهیلات اعطایی از محل صندوق امداد و ۸۶۰ میلیون تومان از محل تسهیلات بانکی و مبلغ یک‌میلیارد و ۹۶۶ میلیون تومان از منابع صندوق توسعه ملی به مددجویان تحت حمایت پرداخت‌شده است، همچنین ۳۷۸ میلیون تومان وام تکمیلی برای توسعه ۱۷ طرح اشتغال اعطاشده است.

باقری با اشاره به اهمیت بهبود وضعیت اقتصادی مددجویان با راه‌اندازی کسب‌وکار پایدار گفت: سال گذشته ۱۴۳ نفراز مجریان طرح‌های خودکفائی این نهاد با شرکت در دوره‌های آموزش، آموزش‌های مهارتی لازم را در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای فراگرفتند.