تیم مراقبت‌های پوستی DR.DERM بعنوان یک تیم تخصصی در استان یزد با انواع روش‌های پاکسازی و جوان‌سازی به کمک بهترین کرم‌ها و داروهای عرصه پزشکی و بهداشتی ارائه دهنده بهترین مراقبت‌ها برای پوست شما می‌باشد.

لیزر موهای زائد به یکی از پرطرفدارترین روش های رفع موهای ناخواسته بدن تبدیل شده است که در سال‌های اخیر تقاضا براى لیزر موهای زائد افزایش زیادی داشته است که باعث خلاص شدن از سالن های اپیلاسیون، تیغ، مومک، موبر و دستگاه اپلیدی همچنین جوش ها و موهای زیر پوستی می شود.

عملکرد لیزر موهای زائد چگونه است؟

نور لیزر هر چیزی که تیره‌رنگ باشد را حرارت داده و می‌سوزاند. با حرارت دادن و سوزاندن موی تیره‌رنگ داخل فولیکول مو، خود فولیکول نیز آسیب می‌بیند و از بین می‌رود. هرکدام از موهای بدن ما دارای یک چرخه‌ی رشد و استراحت هستند. در یک زمان مشخص اکثر موهای بدن ما در فاز استراحت هستند و تعداد کمی از آن‌ها در فاز رشد هستند.

اگر هنگام لیزر موهای زائد، فولیکول مو در فاز استراحت باشد، اشعه لیزر بر آن اثری ندارد. به همین دلیل است که برای از بین بردن تمامی ‌موها به چندین جلسه درمان با لیزر، با فاصله های زمانی مشخص نیاز است. با هر جلسه رفع موهای زائد تعدادی از فولیکول‌های فعال مو سوخته می‌شوند و بالاخره پس از مدتی تمامی‌ موها از بین می‌روند.

مزایای لیزر موهای زائد

۱) بدون عارضه

۲) بدون درد

۳) اثر بخشی سریع

۴) نیاز به هیچ نوع بستری نمی باشد و شما سریعا می توانید بعد از لیزر موهای زائد به فعالیت های خود ادامه بدهید.

۵) این تکنولوژی توسطFAD(سازمان غذا و دارو آمریکا) برای کاهش موهای زائد به صورت دائمی تایید شده است

۶) پوست در این روش درگیر نخواهد شد

۷) به سرعت می توان مناطق وسیعی را درمان نمود

۸) در این روش تغییر رنگدانه و ایجاد زخم به ندرت اتفاق می افتد

۹) این فرآیند به سرعت صورت می گیرد و بسته به ناحیه ی لیزر ممکن است از چند دقیقه تاچند ساعت به طول بینجامد.

۱۰) خوشبختانه بنابر مناطق حساس بدن قابل تنظیم می باشد و در لیزرموهای زائد زیر بغل عوارض آن بسیار کم است.

۱۱) شما می توانید در فاصله ی کمی این نتایج را مشاهده کنید.

چه کسانی می‌توانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند؟

همه افراد اعم از زنان و مردان می‌تواند در تمام قسمت‌های بدن خود از لیزر موهای زائد استفاده کند، هرچقدر رنگ موها تیره‌تر باشد لیزر بر آن تاثیر بیشتری خواهد داشت، البته خصوصیات و ویژگی های فردی شخص نیز در نظر گرفته می شود و قوانین جاری در مورد کاربرد لیزر نیز در کلیه‌ی موارد اجرا می‌شود.

معمولاً فرد برای استفاده از لیزرموهای زائد باید حداقل ۱۲ سال داشته باشد.

انواع لیزر موهای زائد

۱- لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت: این روش گرانترین نوع لیزر و با قدرت نفوذ ۷۰۵ نانو متر دستگاهی است که مناسب برای پوست های سفید و روشن ( پوست های اروپایی ) می باشد .

۲- لیزر موهای زائد با استفاده از لیزر دایود: این لیزر برای تمام انواع پوست ها حتی پوست‌های سبزه و  تیره ( پوست های آسیایی )  قابل استفاده است و به علت قدرت نفوذ زیاد به عمق پوست(۸۰۸ نانومتر ) ، می‌تواند موهای که زیر پوست قراردارند را نیز از بین ببرد

۳- IPL:  این روش به علت ارزان و در دسترس بودن و سهولت استفاده، بسیار رایج شده است اصلاً لیزر نیست و در واقع نور شدید پالسى است که توسط یک لامپ گزنون تولید مى‌شود و مانند لیزر روى سطح پوست تابیده مى‌شود، اما هم از نظر تأثیر روى موهاى زائد و هم تعداد جلسات درمانى با لیزر موهای زائد متفاوت است.

چه افرادی برای انجام لیزر مناسب نیستند؟

۱) وجود اختلالات هورمونی و کیست تخمدان

۲) عفونت فعال و تبخال و زگیل در محل لیزر

۳) مصرف آکوتان و داروهای هورمونی و ماینوکسیدیل

۴) افراد باردار

آمادگی‌های لازم قبل از انجام لیزر موهای زائد

بیمار باید از کندن مو به وسیله موم یا اپیلاسیون از ۴ هفته قبل از لیزر خودداری کند اما می تواند ازتراشیدن یا کرمهای موبر استفاده کند. آفتاب گرفتن ممنوع است و باید ازترکیبات ضدآفتاب استفاده کند. بیمار باید ناحیه مورد درمان را یک روز قبل از لیزربتراشد به نحوی که تنها یک میلیمتر از نوک مو از پوست بیرون باشد.

در روز لیزردرمانی پس از پاک کردن کامل ناحیه از هر نوع کرم یا ضد آفتاب میتوان حتی بدون بی حسی لیزر را انجام داد ولی برای بیماران حساس به درد می‌توان از کرم بی‌حسی نیم ساعت تا یک‌ساعت قبل از لیزر استعمال نمود.

فاصله جلسات از هم چقدر است؟

فاصله بین جلسات بسته به محل لیزر متفاوت بوده و بین ۴ تا ۶ هفته میباشد. بهترین معیار فاصله بین لیزرها، زمانی است که طول می کشد تا تعداد قابل توجهی از موها در بیاید. فاصله معمول برای صورت ۴ هفته و برای بدن ۵ تا ۶ هفته است.

البته باید تأکید کرد که میزان پاسخ دهی هر منطقه از بدن و هرفرد بسته به تراکم و ضخامت و نوع تیپ پوستی متفاوت است و شاید برخی افراد به جلسات بیشتری نیاز داشته باشند و یا برعکس با جلسات کمتری به نتایج دلخواه برسند.

بین جلسات لیزر چه اقدماتی لازم است؟

قبل و در بین جلسات درمان نباید از روش هائی از قبیل بند انداختن یا کندن موها استفاده کرد و این روش ها را باید از حداقل چهار هفته قبل از جلسه ی لیزردرمانی متوقف کرد و موهای منطقه را صرفاً باید با تیغ اصلاح کرد. حدود دو هفته بعد از انجام لیزر طول می کشد تا فولیکول های مو که سوزانده شده از جای خود بیرون بیاید و بریزد پس تا حصول نتیجه صبر نمائید و از دست کاری آن پرهیز نمائید.

چه مراقبت‌هایی پس از لیزر صورت می‌گیرد؟

ممکن است ورم و قرمزی در محل وجود داشته باشد که گذاشتن یخ می تواند سبب کاهش آن شود. معمولا نیازی به استفاده از مسکن نیست. بعد از لیزر صورت لازم است از پماد زینک اکسید و کرم ضدآفتاب استفاده کنیم. لازم است که صورت تا دو روز شیو نشود و تا دو روز از حرارت مستقیم اجتناب شود. خانم‌ها تا دو روز از بکاربردن وسایل آرایشی به علت بسته شدن منافع باز صورت پرهیز نمایند.

اگر در مورد انتخاب یک مرکز لیزر مجهز و مدرن با پرسنلی با تجربه و کاربلد مردد هستید و با پرس‌وجو از دوستان و آشنایان در مورد بهترین مرکز پوست و مو و لیزر در استان یزد با مواردی مواجه شدید که هر کدام از دوستان دلیل خوب بودن آن مرکز را از نظر خودشان توصیف می‌کنند، بهتر است با واقعیت‌ها، امکانات و ویژگی هایی که یک مرکز لیزر موهای زائد باید داشته باشد، آشنا شوید و بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

واقعیت این است که امروزه مراکز مختلف در سطح شهر همگی این ادعا را دارند که لیزر موهای زائد را با دستگاه‌های مدرن و به‌روز انجام می‌دهند و درد و سوزش و سوختگی را به صفر می‌رساند و در کمترین زمان موهای زائد را لیزر می‌کنند؛ گاهی اوقات قیمت‌های بسیار پایینی را نیز اعلام می‌کنند که حتی از هزینه اپیلاسیون هم کمتر است یا مدعی تخفیف های ۸۰ درصد و حتی ۹۰درصدی!! می‌شوند.

با کمی جستجو در اینترنت پیداکردن این نوع مراکز کار آسانی است، اما آیا واقعا این مراکز لیزر موهای زائد در یک جلسه درمان لیزر موهای زائد استاندارد را با این هزینه‌ای ناچیز انجام می دهند؟ یا پشت پرده این روش‌های تجاری برای جذب مشتری بیشتر مسائل دیگری است.

اولین ویژگی تخصص و تجربه افرادی‌ است که در مرکز پوست و مو و لیزر کار می‌کنند زیرا درصورت بی‌تجربگی و عدم آگاهی ممکن است به پوست شما آسیب برسانند؛ نکات لازم در مورد پوست‌های تیره، سولار کرده، برنزه کرده را در نظر بگیرد و با تنظیم صحیح دستگاه و دقت در انجام لیزر و گذاشتن زمان کافی برای هر منطقه باعث شود بهترین نتیجه درمانی در کمترین جلسات ممکن میسر شود.

دومین ویژگی به روز بودن و با کیفیت بودن دستگاه لیزر است. اگر دستگاه لیزر بی‌کیفیت باشد شما درد و سوزش بیشتری را حس خواهید کرد و احتمال بروز عوارضی مانند سوختگی و ایجاد لک بیشتر خواهد شد. مطمئن شوید بهترین مرکز لیزر موهای زائد را که از دستگاه‌های به‌روز و جدیدترین تکنولوژی استفاده می‌کند را انتخاب کرده‌اید، برای این کار می‌توانید قبل از شروع جلسات درمانی از پرسنل مرکز و کسانی که چند جلسه لیزر در آن مرکز انجام داده‌اند، سوال کنید.

تیم مراقبت‌های پوستی DR.DERM بعنوان یک تیم تخصصی در استان یزد با انواع روش‌های پاکسازی و جوان‌سازی به کمک بهترین کرم‌ها و داروهای عرصه پزشکی و بهداشتی ارائه دهنده بهترین مراقبت‌ها برای پوست شما می‌باشد.

مرکز DR.DERM اولویت خود را حفظ آرامش در کنار انجام به روزترین و علمی‌ترین روش‌های زیباسازی قرار داده است و همین امر موجب محبوبیت روزافزون نزد همراهان مجموعه شده است.

http://www.narinnews.ir/wp-content/uploads/2019/06/%D8%A8%D9%87%D8%AC%D8%AA%DB%8C-2-1.gif