امام‌جمعه میبد با اشاره به تحریم‌های امریکا و تنگ‌تر کردن زنجیره‌های تحریم علیه نظام و ملت ایران گفت: تمام راه‌های مسالمت و تحریمی که امریکا پیش گرفت است به بن‌بست رسیده است و راه نظامی هم که عالم را مشتعل می‌کند و آنها هیچ سودی نخواهند برد.

به گزارش نارین‌خبر به نقل از میبدآدینه، آیت‌الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر میبد اظهار کرد: امروز دستگاه حاکمه امریکا و صهیونیست‌ها و وابستگان مزدورشان در منطقه در یک بن‌بست در برابر انقلاب اسلامی و مقاومت اسلامی هستند.

خطیب جمعه میبد افزود: آنها اگر بخواهند وارد یک تحریم و سخت‌گیری شوند که امروز شده‌اند قطعاً خواهند دید که این پایان، پایان دردناکی برای قدرت‌های استکباری خواهد بود.

جریان مقاومت و انقلاب اسلامی، آماده کارزار بزرگ الهی میان جنود شیطان و جنود خداست.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور بابیان اینکه این تحریم‌ها دستمایه‌ای برای پیشرفت روزافزون برای ملت ایران خواهد شد گفت: اگر آمریکایی‌ها بخواهند وارد راه سوم و برخورد نظامی بشوند بسم‌الله؛ جریان مقاومت و انقلاب اسلامی، آماده کارزار بزرگ الهی میان جنود شیطان و جنود خداست.

وی بابیان اینکه امروز یک زنجیره در عالم اسلام شکل‌گرفته است تصریح کرد: جبهه مقاومت علاوه بر لبنان، در کشورهای اسلامی در برابر جبهه استکبار آماده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تمام راه‌های مسالمت و تحریمی که امریکا پیش گرفت است به بن‌بست رسیده است و راه نظامی هم که عالم را مشتعل می‌کند و آنها هیچ سودی نخواهند برد.

آمریکایی‌ها امروز در محاصره گفتمان انقلاب اسلامی هستند

آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه آمریکایی‌ها امروز در محاصره گفتمان انقلاب اسلامی هستند افزود: اینها برخلاف تصوراتشان می‌بینند ایرانی که در دو سه دهه پیش یک جبهه بزرگ قدرت در عالم بود و بر تمدن عالم اثر می‌گذاشت ( در عصر قاجار و پهلوی هرروز او را محدودتر کردند، ) امروز به برکت زعامت رهبری و هوشمندی ملت بزرگ، ایران اسلامی به یک قدرت جهانی تبدیل‌شده است و این برای آنها قابل‌تحمل نیست.

خطیب جمعه میبد خاطرنشان کرد: از سوی دیگر آنها با یک رهبری مقتدر، شجاع، هوشمند، طراح و برنامه‌ریز و آینده‌نگر در ایران اسلامی مواجه‌اند و این رهبری با پشتوانه این ملت بیدار و هوشمند برای آنها قابل‌تحمل نیست.

وی خطاب به سردمداران امریکا گفت: بدانید جبهه مقاومت شکل‌گرفته است و زنجیره مقاومت در برابر شما باکمال اقتدار انسجام پیداکرده است و ملت ایران به اوج هوشمندی و آگاهی رسیده است و قدرت مقاومت در ملت ما از هرزمانی بیشتر است و نسل جوان ما در همه عرصه‌های علمی و اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و فناوری رشد کرده است و رهبر بزرگ ما این اقتدار را دارد که در آن ملاقات خیلی آرام و درحالی‌که قدرت‌های دیگر منطقه همه ترسیده و تسلیم‌شده‌اند خیلی آرام می‌فرمایند من آقای ترامپ را قابل‌مذاکره نمی‌دانم و نامه او را هم نمی‌بینم.

وی خاطرنشان کرد: اینها کسانی هستند که نامه‌ها و عهدهای خودشان را زیر پا گذاشتند.

اعرافی، یاوه‌گویی‌های دشمنان را بی‌اثر خواند و گفت: ملت بزرگ ایران و همه مقلدان و پیروان مقام معظم رهبری و دلدادگان اسلام و انقلاب در ایران و سراسر جهان در برابر این هتاکی شما کوتاه نخواهند آمد و به فضل خدا در این هتاکی هم شکست سختی را تجربه خواهید کرد.

وضعیت جسمی نگران کنننده شیخ زکزکی در حصر

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با اظهار نگرانی از وضعیت شیخ زکزکی در حصر در نیجریه گفت: باوجوداینکه دستگاه قضا وی را تبرئه کرد همچنان در محاصره است و وضع جسمی‌شان نگران‌کننده است و دولت نیجریه باید بداند که ملت‌های مسلمان نسبت به وضع ایشان حساس‌اند و امیدواریم به این مساله توجه کنند تا اتفاق ناگواری که روی معادلات مسلمانان اثر می‌گذارد رخ ندهد.

گرامی داشت سالروز شهادت آیت‌الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یارانش

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با گرامی داشت سالروز شهادت آیت‌الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یارانش و هفته قوه قضائیه گفت: قوه قضائیه یک عنصر و مؤلفه اصلی در تأمین عدالت و پیشرفت کشور است و انتظار می‌رود با رویکردهای جدی و جدید و راهبردی شاهد رفع نواقص در نظام قضائی و اعتماد ملت به‌ویژه محرومان و نیازمندان به دستگاه قضایی باشیم.

دستگاه قضا باید از همه ابزارها برای تأمین عدالت استفاده کند

اعرافی بابیان اینکه قضای ما باید اسلامی، عادلانه، انقلابی، محروم محور و دانش‌محور باشد افزود: دستگاه قضا باید از همه ابزارها برای تأمین عدالت استفاده کند.

خطیب جمعه میبد تصریح کرد: دستگاه قضا باید در مقابل مفسدان و اختلاس گران و بی‌اعتنایان به حقوق مردم بایستد.

گرامی داشت هفته صنعت معدن

مدیر حوزه‌های علمیه کشور در ادامه با گرامی داشت هفته صنعت معدن و قدردانی از همه‌کسانی که در حوزه صنعت و معدن تلاش می‌کنند گفت: در این شرایط حساس کشور باید روی پای خود بایستیم و از این سرمایه‌های بی‌پایان برای استقلال کشور بهره ببریم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بابیان اینکه امروز ما در برابر تعرض‌های بیگانگان و تحریم‌های ظالمانه قرار داریم افزود: باید از این فرصت برای جهش‌های بزرگ‌تر استفاده کنیم.

وی با اشاره به شرایط کشور در طول ۸ سال دفاع مقدس و مقاومت در برابر دشمن تا دندان مسلح گفت: ملتی که در طول ۸ سال دفاع مقدس سیم‌خاردار هم نداشت امروز باقدرت علم و دانش خود، پیچیده‌ترین پهپاد آمریکایی را ساقط می‌کند و در سخت‌ترین شبکه جاسوسی آمریکایی‌ها در فضای مجازی و سایبری نفوذ و به آنها ضربه می‌زند.

اعرافی تصریح کرد: دانشمندان ما پیچیده‌ترین فناوری‌ها را تسخیر کرده‌اند و فناوری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای، سلول‌های بنیادین و ده ها قلمرو بزرگ علمی دیگر با مغزهای نورانی و تلاش دانشمندان جوان ما و بااقتدار نیروهای علمی فنی و مسلح ما فتح شد.

خطیب جمعه میبد بابیان اینکه از تحریم باید دستمایه‌ای بسازیم برای اینکه در همه قلمروها به استقلال و قدرت اثرگذار و عقب رانی دشمنان برسیم گفت: صنعت معدن عرصه‌ای که کارآفرینان، دانشمندان و دانشگاهیان ما بدانند که باید صنعت کشور بر پایه‌های سرمایه‌های خود ما اتکا پیدا کند.

وی گفت: درست است که امروز اقتصاد کشور به‌هم‌پیوسته است اما در محورهای راهبردی و بنیادی قابل تدبیر و طراحی است.

هفته مبارزه با سلاح شیمایی و میکروبی

اعرافی با اشاره به هفته مبارزه با سلاح شیمایی و میکروبی هم گفت: روی قدرتمندان و زورگویان عالم سیاه است.

خطیب جمعه میبد بابیان اینکه دشمنان فشار آوردند و وارد یک مذاکره شدیم و در خصوص سلاح اتمی شعار دادند و بنیه اتمی صلح‌آمیز ما را هم محدود کردند، افزود: اسرائیل که دارای تسلیحات اتمی، شیمیایی و میکروبی است و قدرت‌های غربی همه مجهز به این سه سلاح‌های کشتارجمعی هستند اجازه نمی‌دهند کشورهای مستقل عالم از بهره‌های صلح‌آمیز این صنایع استفاده کنند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور تصریح کرد: نزدیک دو قرن است با ترساندن و تحمیل و ایجاد رعب ملت‌های مسلمان را خلع سلاح کردند و همه‌چیز را در دست خود گرفتند اشغال می‌کنند و می‌زنند و می‌کوبند تا دنیای اسلام تسلیم شود.

اعرافی همچنین سالروز شهادت آیت‌الله بهشتی و هفتاد و دو تن از یارانش و هفته قوه قضائیه، آیت‌الله صدوقی و شهدای هواپیمایی که در سال ۶۷ از سوی آمریکایی‌ها ساقط شد را گرامی داشت.