امام‌جمعه موقت میبد با بیان اینکه ما از آمریکایی‌ها خیری ندیده‌ایم و نخواهیم دید، گفت: درآمد مردم ایران با ریال و هزینه‌شان با دلار معنایی ندارد و مسئولین باید نظارت و اصلاح این روند را قوی‌تر کنند.

به گزراش نارین‌خبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمود کارگر شورکی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته میبد با اشاره به اسقاط پهپاد جاسوسی آمریکا بر فراز آسمان ایران اظهار داشت: ساقط کردن پهپاد ۲۰۰میلیون دلاری آمریکا با سامانه بومی، قدرت نظامی و دفاعی ایران را در سطح جهان به نمایش گذاشت.

وی افزود: در حالی آمریکایی‌ها این پهپاد را نه قابل‌ردیابی و نه سرنگونی معرفی کرده بودند؛ ایرانی‌ها با موشک فوق افسانه‌ای سری که در اختیار دارند با شکار این پهپاد، افسانه‌های آمریکایی‌ها را بر باد دادند.

خطیب جمعه موقت میبد تصریح کرد: سایه جنگ را قدرت نظامی چه در هوا، دریا و چه زمین، از سر کشور بیرون برد نه مذاکره که آنها حتی به قول‌های خود هم عمل نکردند.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد نفت امریکا از تنگه هرمز انتقال می‌یابد و رئیس‌جمهور امریکا در سخنان اخیر خود بعد از ساقط شدن پهپاد کشورش به هدف قرار دادن سه‌نقطه در ایران اشاره کرده بود، افزود: اما این در حالی است که بعد از دیدن این قدرت و صلابت، امروز یواش‌یواش خروج امریکا از خلیج‌فارس به گوش می‌رسد.

کارگر گفت: امریکا که با بیش از صد کودتا در عراق، سوریه، یمن، بحرین، افغانستان و لبنان با دست به دامن داعش و طالبان شدن خون مردم بی‌گناه را به زمین ریخت، امروز شاهد آن است که پرچم امریکا در کنار کاخ سفید در روز استقلال امریکا به آتش کشیده می‌شود.

امام‌جمعه موقت میبد خاطرنشان کرد: آنهایی که هنوز اعتقاد به مذاکره با امریکا دارند به اتفاقات درون امریکا نگاه کنند که چگونه تبعیض نژادی و پایمال کردن حقوق زنان رایج است و جزء ده کشور پرخطر برای زنان محسوب می‌شود.

خطیب جمعه موقت میبد تصریح کرد: کشورهایی که به طناب پوسیده امریکا چنگ زده بودند یکی‌یکی نابود شدند درحالی‌که مقاومت در عراق، غزه، لبنان، افغانستان، سوریه و یمن جواب داده است.وی با اشاره به ائتلاف سعودی، اماراتی در به خاک و خون کشیدن مردم یمن گفت: بیش از چهار سال است که این جنایت‌ها بر مردم مظلوم یمن ادامه دارد اما پایان راه آنها نابودی و شکست است.

امام‌جمعه موقت میبد بابیان اینکه ما از آمریکایی‌ها خیری ندیده‌ایم و نخواهیم دید بر هوشیاری و بصیرت مردم تأکید کرد و گفت: درآمد مردم ایران با ریال و هزینه‌شان با دلار معنایی ندارد و مسئولین باید نظارت و اصلاح این روند را قوی‌تر کنند و با توجه به مشکلات اقتصادی مردم، کشور را از دشمن بی‌نیاز کنیم.