امام‌جمعه اردکان با اشاره به شکست آمریکا در نشست گروه بیست برای متحد کردن کشورها علیه ایران گفت: نشانه‌های ضعف و افول قدرت آمریکا ظاهرشده است و به‌زودی شاهد زوال و نابودی آمریکا و اسرائیل خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید اسماعیل شاکر در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اردکان ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی و پرهیز از معصیت و گناه، هفته حج را گرامی داشت و به بیان آثار و برکات سفر معنوی حج پرداخت.

وی با اشاره به روایتی از پیامبر اسلام اظهار داشت: کسی که حج را ترک کند درحالی‌که استطاعت دارد کافر است و کسی که حج را به تأخیر بیندازد تا مرگ او فرابرسد در روز قیامت در زمره مسلمانان محشور نمی‌شود.

امام‌جمعه اردکان گفت: حجاج بیت‌الله الحرام در این سفر معنوی فرصت‌ها را غنیمت بشمارند و به امور دنیوی نپردازند. حضور در مکه و مدینه عبادت است از این فرصت غفلت نکنید. حج مقبول بعد از سفر معلوم می‌شود. اگر بعد از برگشتن از سفر حج، گناهان انسان و نافرمانی خدا کمتر شد نشانه قبولی حج است.

وی افزود: مقام معظم رهبری در دیدار با کارگزاران حج نکاتی را متذکر شده‌اند که حتماً حاجیان رعایت می‌کنند. ایشان تأکید کردند که از فرصت حج هرچه بیشتر استفاده شود. همچنین حجاج عزیز در رفتار و گفتار و رفت‌وآمد خود به جمهوری اسلامی آبرو بدهند.

شاکر گفت: ایشان تأکید کردند که حج، عبادتی سیاسی است. حج هم مثل سایر عبادت‌ها جنبه سیاسی دارد. حمایت از مظلومین و برائت از مشرکین که در حج وجود دارد جزو فرایض حج است و از این‌ها نمی‌شود غفلت کرد. اعتراض نکردن به استکبار و شیاطین موجب دور شدن از جنبه سیاسی حج است. مظاهر و جنبه‌های سیاسی حج باید تقویت و حفظ بشود.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها ضمن تبریک دهه کرامت و میلاد باسعادت حضرت فاطمه معصومه (سلام‌الله علیها) گفت: روز ولادت آن حضرت به نام روز دختر نام‌گذاری شده است. در اسلام به فرزند دختر بیش از پسر اهمیت داده‌شده است. گرچه گاهی تبلیغ می‌شود که در اسلام به حقوق زنان اهمیت داده نشده است.

امام‌جمعه اردکان گفت: در این دوره مضطرب،  پرآشوب و پر فتنه که دست‌های زیادی برای به انحراف کشیدن جوانان و نوجوانان ما وجود دارد برای همه جوانان و نوجوانان به‌ویژه دختران عزیز دعا می‌کنیم که خدای متعال همه آن‌ها را با حجاب و عفاف از آفت‌ها و بلایا حفظ بفرماید.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری نشست گروه بیست در ژاپن اظهار داشت: آمریکا قصد داشت که از این نشست به‌عنوان فرصتی استفاده کند و کشورهای جهان را علیه ایران متحد کند اما ناکام ماند. گروه بیست در جهان مهم است زیرا ۸۵ درصد از اقتصاد دنیا زیر نظر این گروه می‌چرخد. آمریکا هرچه تلاش کرد که این کشورها را علیه ایران متحد کند نتوانست. این ناکامی، نشانه‌ای از انزوای سیاسی دوباره آمریکاست.

شاکر گفت: در نشست گروه بیست، بعد از اقتصاد مهم‌ترین بحران دنیا، آب‌وهوا معرفی شد و کشورهای مختلف تعهدنامه‌ای ایجاد کردند و خود را مکلف کردند که در حفاظت از آب‌وهوا و جلوگیری از تغییراتش تلاش کنند. تنها کشوری که این تعهدنامه را امضا نکرد آمریکا بود که نشانه دیکتاتوری آمریکاست.

وی افزود: امروز می‌بینیم که آمریکایی که این‌جور قلدرمآبانه و دیکتاتور گونه حتی در موضوعات زیست‌محیطی برخورد می‌کند نشانه‌های ضعفش آشکارشده است. در هفته‌های اخیر نیز  بزرگ‌ترین، گران‌ترین و پیشرفته‌ترین پهباد جاسوس آمریکا به‌وسیله ایران ساقط شد. امروز همه قبول دارند که آمریکا جرئت جواب دادن و حمله نظامی به ایران را ندارد. این نشانه ضعف و افول قدرت آمریکاست. به حول و قوه الهی و با استقامتی که ملت ایران داشته‌اند و راه مقاومت و استقامت را ادامه خواهند داد شاهد زوال و نابودی آمریکا و اسرائیل خواهیم بود.

خطیب نماز جمعه اردکان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: گزارش‌هایی می‌رسد که برخی کارمندان در بعضی ادارات برخورد مناسبی با مراجعه‌کنندگان ندارند و باحالت طلبکارانه با مردم حرف می‌زنند. درحالی‌که در این شرایط سخت و ویژه، کارمندان ادارات باید رفتار خود را با ارباب‌رجوع بهتر و مناسب‌تر کنند.

وی افزود: اگر هم ازنظر قانونی نمی‌توانند کار آن‌ها را حل کنند حق ندارند بی‌توجهی و تندی و بداخلاقی کنند. سر از پشت میز و کامپیوتر بلند نکنند، مردم را سرگردان کنند و یا به همدیگر حواله بدهند.

شاکر تصریح کرد: حراست‌های ادارات باید فعال‌تر باشند و عمل کنند. در این اوضاع سخت و مشکلات زیاد در حمایت از مردم نظارت‌ها بیشتر شود و گزارش کارمندان خاطی را رد کنند و برخورد شود. در سیره حکومت مهدوی (عج) این‌گونه آمده که: شدیداً علی العمال، رحیما بالمساکین، با کارگزاران و کارمندان حکومت با شدت برخورد می‌کند و سخت می‌گیرد و با نیازمندان مهربان و دلسوز است.

وی گفت: تأکید بر این موضوع برای این است که گاهی برخورد بد و بی‌توجهی یک کارمند عوارض زیادی به دنبال می‌آورد و باعث می‌شود عده‌ای به‌نظام و اسلام و مسئولان بدبین شوند و بدوبیراه بگویند.

امام‌جمعه اردکان در پایان با اشاره به برگزاری آزمون سراسری، برای دانش آموزان آرزوی موفقیت کرد و از همه برگزارکنندگان کنکور و خانواده‌ها که زمینه درس خواندن و مطالعه دانش آموزان را فراهم کردند تشکر و قدردانی کرد.