نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه زمینه خودکفایی کشور در حوزه پوشاک فراهم شود گفت: ایجاد شهرک‌های تخصصی پوشاک اقدامی اساسی در رفع بیکاری است.

به گزارش نارین‌خبر، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار معاون وزیر صمت با وی، اظهار داشت: برای مسئله رفع بیکاری و ایجاد اشتغال، صنایع پوشاک از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: پوشاک به صورت گسترده در طول سال مورد مصرف جامعه قرار می‌گیرد و الان واردات بسیار بالایی در این حوزه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: ایجاد کارگاه‌های تولید پوشاک نه نیاز به سرمایه زیادی دارد و نه فناوری خاصی لازم دارد به همین دلیل می‌توان با سرمایه‌گذاری مناسب در این حوزه، در هر استان شهرک‌های پوشاک ایجاد کنیم.

امام جمعه یزد تصریح کرد: در این زمینه لازم است با همکاری فنی و حرفه‌ای آموزش‌های تولید به افراد مختلف به ویژه بانوان را در سه الی چهار ماه ارائه داد و شروع به تولید کرد.

ناصری یزدی عنوان کرد: این کار چون نیاز به ایجاد زیرساخت‌ها و مقدمات اولیه خاصی ندارد، می‌تواند در کوتاه مدت زمینه رفع بسیاری از مشکلات اشتغال کشور را برطرف کند و تعداد بسیار بالایی از افرادی که الان با بیکاری روبرو هستند را مشغول به کار کند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: علاوه بر اینکه این موضوع می‌تواند مشکل اشتغال در کشور را به میزان بسیار بالایی رفع کند، جلوی حجم زیاد واردات پوشاک کشور گرفته می‌شود و برای تامین پوشاک نیاز به واردات از کشورهایی از جمله چین نخواهیم داشت.

وی افزود: الان بخش زیادی از پوشاک کشور از چین و ترکیه تامین می‌شود، این حجم بسیار بالای واردات با خروج حجم بسیار زیاد ارز از کشور روبرو است و اگر جلوی آن گرفته شود، می‌توان ارز حاصل از آن را در حوزه‌های مخلتف سرمایه‌گذاری کرد.

امام جمعه یزد افزود: موضوع و مزیت بسیار بزرگ دیگری که به این وسیله می‌توان به آن دست پیدا کرد، ایجاد رونق در سایر واحدهای تولیدی مواد اولیه مرتبط با پوشاک از جمله نساجی است.