رییس سازمان دیده بان شفافیت و عدالت یزد گفت: وضعیت اقتصادی در کشور زیبنده نظام اسلامی نیست که این معضل باید با فرهنگ سازی و مبارزه حاکمیت با مفسدان اقتصادی رفع شود.

به گزارش نارین‌خبر، «محمدرضا رجایی» پیش از ظهر امروز در دیدار با آیت الله ناصری -امام  جمعه یزد و نماینده ولی فقیه در استان- اظهار داشت: سازمان دیده بان شفافیت و عدالت در راستای رفع عدم شفافیت و نابودی فساد گام‌های موثری در استان یزد برداشته است.

وی در ادامه بیان داشت: قریب به سه سال از فعالیت این سازمان در استان یزد می‌گذرد و توانسته‌ایم در زمینه‌های شناسایی فساد و تبین و شفافیت وضعیت فساد‌های موجود، دانش‌افزایی کنیم و مردم و مسئولان جهت مبارزه با فساد ترغیب نماییم.

رجایی، عمده فساد‌های اقتصادی استان یزد را در برخی بانک‌ها، کارخانجات و موارد مربوط به اصل ۴۴، زمین‌خواری، فرار مالیاتی و دو رکن دارو و درمان در حوزه سلامت از این دست عنوان کرد.

رییس سازمان دیده بان شفافیت و عدالت یزد همچنین گزارشی از اقدامات این سازمان در سطح کشور داد و یادآور شد: ۱۷ کارگروه تخصصی و پژوهشی با حضور نخبگان در سطح استان تشکیل شده است که شناسایی و مرتفع شدن مسکلات اقتصادی را برعهده دارند.

فرماندار سابق میبد افزود: وضعیت اقتصادی در کشور زیبنده نظام اسلامی نیست که این معضل باید با فرهنگ سازی و مبارزه حاکمیت با مفسدان اقتصادی رفع شود.

رجایی تاکید کرد: راهبرد موجود برای مبارزه به فساد‌های اقتصادی راهگشا نیست و مردم از این بابت بسیار نگران و دغدغه‌مند هستند.

رییس سازمان دیده بان شفافیت و عدالت یزد بااشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از امام جمعه یزد درخواست کرد: ترتیبی اتخاذ شود که امام جمعه و امامان جماعت در مساجد مردم را به کسب روز حلال ترغیب کنند.

گفتنی است؛ هم استانی‌های عزیز می‌توانند برای ارتباط با این سازمان و اعلام گزارش‌های فساد‌های مالی با شماره گویا ۳۷۳۳۰۵۲۵ یا ۰۹۳۶۳۲۳۰۹۵۲ تماس حاصل فرمایند.

http://www.narinnews.ir/wp-content/uploads/2019/06/%D8%A8%D9%87%D8%AC%D8%AA%DB%8C-2-1.gif