امام جمعه یزد با بیان اینکه سیستم آموزشی کشور را سطحی‌نگری فراگرفته است گفت: بدون شک استعداد و توانایی مردم ایران بیشتر از غربی‌ها است.

به گزارش خبرگزاری فارس، آیت الله محمد رضا ناصری ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه یزد با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: یکی از مسائلی که در گام دوم انقلاب به آن توجه شده و سه مرحله دارد تمدن سازی، انسان سازی و جامعه پردازی است.

امام جمعه یزد با بیان اینکه در هر کاری نباید به آن چیز و جایگاهی که داریم اکتفا کنیم تصریح کرد: بلکه ما در تمام زمینه‌ها مثل اقتصاد، سلامت جامعه، مسائل اخلاقی، دینی، فرهنگی و سیاسی نیازمند همتی است که بتوانیم قدم را به پیش برداشته و رو به جلو حرکت کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه دشمنان و بخصوص انگلیسی‌ها تفکر را از جامعه ما گرفته‌اند اضافه کرد: در آموزش ما فکر و پژوهش حاکم نیست و از دوران ابتدایی تا دانشگاه سطحی‌نگری موج می‌زند و فقط بخوان، حفظ کن و نمره بگیر حاکم شده و «بدان و بخوان و فکر کن و نوآوری داشته باش» در سیستم‌های آموزشی ما همانند اخلاق و دین حذف شده است.

وی در ادامه به وابستگی کارخانه‌های داخلی به خارج از کشور برای تکمیل تجهیزاتشان اشاره و اضافه کرد: در گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب بیان کردند که شما می‌توانید تکنولوژی‌ها را از غربی‌ها بیاموزید و در کشور خود بکار بگیرید و از وابستگی به غربی‌ها خارج شویم.

ناصری یزدی با بیان اینکه در گام دوم انقلاب تاکید شده که مسئولان از فکر و نشاط جوانان مستعد کشور استفاده کنند گفت: استعداد و توانایی مردم ایران بدون شک بسیار بیشتر از غربی‌ها است و ما می‌توانیم در بسیاری از مسائل از آنها جلو زده و پیشگام باشیم.

امام جمعه یزد با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های روحیه انقلابی، عدم تسلیم در مقابل دشمن است ادامه داد: روحیه انقلابی همان همت بلند و استقامت و صرف نظر نکردن از آرمان‌ها، منصرف نشدن از هدف‌های بزرگ، رسیدن به استقلال کامل و کمال انسانی است.