سابقه برگزاری این فریضه عبادی - سیاسی در شهرستان میبد به قبل از انقلاب بازمی‌گردد؛ حرکتی که دل‌های مردم این خطه را با آیت‌الله حاج شیخ محمد ابراهیم اعرافی -بزرگ مرد مبارزه با استبداد ستم‌شاهی همراه می‌کرد.

به گزارش نارین‌خبر، پنج مردادماه به‌عنوان روز اقامه نماز جمعه نام‌گذاری شده است. فریضه‌ای که در راستای تکریم جایگاه سیاسی – عبادی نماز جمعه و انعکاس جلوه‌های ماندگار از وحدت امت و امامت طی ۴ دهه پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی همچنان به چشم می‌خورد.

سابقه برگزاری این فریضه عبادی – سیاسی در شهرستان میبد به قبل از انقلاب بازمی‌گردد؛ حرکتی که دل‌های مردم این خطه را با آیت‌الله حاج شیخ محمد ابراهیم اعرافی -بزرگ مرد مبارزه با استبداد ستم‌شاهی همراه می‌کرد.

خبرنگار نارین، همزمان با چهلمین سالگرد برپایی نماز جمعه در کشور، تصاویری از آیت‌الله حاج شیخ محمد ابراهیم اعرافی(ره) امام جمعه فقید میبد در کنار مردم و شخصیت‌هایی نظیر شهید محراب آیت‌الله حاج شیخ محمد صدوقی، مرحوم آیت‌الله سیدروح الله خاتمی(ره)، مرحوم شیخ محمد علی صدوقی و برخی دیگر از چهره‌های تأثیرگذار در این راستا تهیه کرده است که در ادامه مشاهده می‌کنید.