مدیرکل سازمان بازرسی استان یزد با ذکر این مطب که میزان برخورد با فسادی که در دستگاه‌های اداری و اجرایی کشور است با انتظارات مردم فاصله زیادی دارد، گفت: امیدواریم با همراهی دولت به ویژه در استقرار دولت الکترونیک مبارزه جدی در این زمینه صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار نارین، حجت الاسلام والمسلمین احمد طالبی پیش از ظهر امروز (پنجشنبه ۳ مرداد ۹۸) در مراسم تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میبد که با حضور علی اکبر شمس قائم مقام مدیر کل دادگستری استان یزد، حدادزاده دادستان عمومی و انقلاب یزد، حسین فلاح فرماندار شهرستان میبد و جمعی از مسئولان شهرستان برگزار شد، با اشاره به لزوم همکاری بین دادسرا و سازمان بازرسی استان، اظهار داشت: خوشبختانه در حال حاضر این تعامل بسیار خوب در حال انجام است.

وی اضافه کرد: همچنین باید در خصوص پیشگیری از جرم نیز به ویژه در بحث گزارش و پیگیری تغییرات غیرقانونی کاربری اراضی تشکر ویژه داشته باشیم و امیدواریم دادستان جدید نیز در این زمینه تعامل داشته باشد.

مدیرکل سازمان بازرسی استان یزد  با ذکر این مطب که میزان برخورد با فسادی که در دستگاه‌های اداری و اجرایی کشور است، با انتظارات مردم فاصله زیادی دارد، گفت: امیدواریم با همراهی دولت به ویژه در استقرار دولت الکترونیک و مبارزه با فساد به شیوه الکترونیکی، مبارزه جدی در این زمینه صورت گیرد.

طالبی همچنین بیان داشت: لازم است جهت همکاری میان واحدهای قوه قضاییه مانند دادسرا و سازمان بازرسی، شعب ویژه‌ای در دادسرا و در دادگاه بدوی و تجدید نظر دایر شود.

مدیرکل سازمان بازرسی استان یزد ضمن تشکر از استاندار یزد در رابطه با شناسایی زمینه‌های فساد، گفت: شخص استاندار در این زمینه عزم جدی دارد و این جالب است که مسوول ارشد دستگاه اجرایی به ما خط می‌دهد که در فلان نقطه فسادی اتفاق می‌افتد.

طالبی اضافه کرد: این همدلی و تعامل جای تشکر و قدردانی دارد و امیدواریم با کمک همه منصوبین کاربلد، در راستای مبارزه با فساد گام برداریم.

مدیرکل سازمان بازرسی استان یزد با ذکر این مطلب که جلب اعتماد مردم بعنوان سرمایه نظام است، اظهار داشت: اعتماد و دلخوشی مردم به همین است که با فساد برخورد می‌شود.

طالبی با بیان این که دادستان در خط مقدم مبارزه با فساد قرار دارد و بازرسی نیز کمک کار دادستان در این زمینه محسوب می‌شود، تصریح کرد: امیدواریم با این تعامل و اقدامات علمی، آموزشی و قضایی اتفاق خوبی در این زمینه بیفتد.

وی در پایان بحث پیشگیری از جرم را مهم دانست و گفت: اعتقاد داریم باید مسوولان نظام‌ در همه رده‌ها بعنوان ارزش‌ها و سرمایه‌های نظام حفظ شوند، اما بحث پیشگیری بسیار جدی است و باید مورد توجه قرار گیرد.