رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میبد گفت: تابلوهای راهنما گردشگری اماکن تاریخی میبد را به سه زبان فارسی، انگلیسی و چینی معرفی می‌کنند.

به گزارش نارین‌خبر، رسول مشتاقیان، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میبد در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: به منظور معرفی بهتر و بیشتر اماکن گردشگری و تاریخی میبد تابلوهای راهنما در ابعاد مختلف برای گردشگران و مسافران به سه زبان فارسی، انگلیسی و چینی طراحی و تهیه می‌شود.

مشتاقیان با اشاره به مصوبه دولت، مبنی بر لغو ویزای چینی‌ها هنگام ورود به ایران افزود: تلاش برای به دست آوردن نظر گردشگران چینی جدی‌تر شده به همین منظور، معرفی جاذبه‌های گردشگری ایران به زبان چینی با هدف جذب گردشگران این کشور صورت میگیرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه یکی از دلایل سرگردانی گردشگران، ضعف اطلاع رسانی در اماکن تاریخی است اظهار داشت: نصب تابلو‌های راهنما برای هدایت گردشگران و معرفی جاذبه‌های تاریخی امری ضروری است که این امر از محل اعتبارات برندسازی شهر تاریخی میبد تامین اعتبار شده است.

میبد نخستین شهر ایران است که در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده و امروز به عنوان شهر زیلو در جهان شناخته می‌شود. دیاری که از هزاران سال پیش تاکنون در سایه دلسوزی میراث دوستان، حدیث ماندگاری آثارش را به رخ می‌کشد و قدم به قدم شهر را ملبس به آثاری فاخر از ادوار مختلف تاریخ کرده است.