امام جمعه قم با بیان اینکه دنیا این را فهمیده است که ایران اسلامی دو زبان دارد که مکمل هم هستند گفت: زبان نخست بر پایه منطق، گفت وگو و سخن حکیمانه است ولی در برابر زبان تحریم، تهدید، ستم، اشغال و جنایت، ملت بزرگ ایران و امت اسلام از زبان قدرت صحیح و سالم برخوردار است.

به گزارش نارین‌خبر، آیت‌الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد، با تسلیت سالروز شهادت امام جواد(ع) اظهار کرد: عمر ایشان در مقابله با جور و ستم سپری شد و راه پدر را استمرار بخشید و در عمر کوتاه آثار و برکات بسیاری به جای گذاشت.

وی با اشاره به اینکه ایشان با علم و دانش خود همه را شگفت زده کردند، گفت: ایشان در جوانی به شهادت رسید و این روز را به حضرت ولیعصر(عج) و حضرت فاطمه معصومه(س) تسلیت عرض می‌کنم.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه دهه اول ماه ذی الحجه هم طراز ماه رمضان بوده و در این ایام مبارک فرصت‌های مغتنمی است، افزود: امیدواریم همه با دلی پاک و آمادگی از این ماه استقبال کرده و به وظایف فردی و اجتماعی خود عمل کنیم.

وی با تبریک روز ازدواج و سالروز ازدواج امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) گفت: باید خانواده و مسؤولان مسیر درست ازدواج جوانان را فراهم کرده تا به موقع ازدواجی آسمانی و نورانی انجام شود.

اعرافی بالارفتن سن ازدواج، افزایش طلاق و کاهش نرخ رشد جمعیت را از مشکلات امروز جامعه دانست و افزود: باید همه نسبت به ازدواج آسان و به موقع اهتمام کرده و زمینه تحقق این مهم را برای جوانان فراهم کنند.

وی با تبریک روز خبرنگار و تقدیر از خدمات اصحاب رسانه افزود: جریان رسانه در دنیا در دست امپراطوری‌های رسانه‌ای ظالم و ستم پیشه بوده و دستگاه‌های امپراطوری رسانه، شریان‌های اطلاع رسانی دنیا را زیر سلطه خود گرفته‌اند.

امام جمعه قم با بیان اینکه جریان امت اسلامی و مقاومت پایه گذاری جریان صحیح اطلاع رسانی را آغاز کرده‌اند، ادامه داد: صداقت و امانت، دانش و مهارت، بینش و تحلیل درست، نقد سازنده و حمایت سازنده باید از سوی جریان صحیح و سالم مورد توجه قرار گیرد تا این جریان در برابر جریانات استکباری ایستادگی کند.

وی به تحریم وزیر خارجه از سوی آمریکا اشاره کرد و یادآور شد: دنیا این را فهمیده است که ایران اسلامی دو زبان دارد که مکمل هم هستند که زبان نخست برپایه منطق، گفت وگو و سخن حکیمانه است و به آن معتقد است. حرکت انقلاب اسلامی و ملت یاران منطقی و عقلانی و منطبق بر قواعد تعریف شده در دنیا و صحیح است.

مدیر حوزه‌های علمیه گفت: در برابر زبان تحریم، تهدید، ستم، اشغال و جنایت، ملت بزرگ ایران و امت اسلام از زبان قدرت صحیح و سالم برخوردار است. همگان مشاهده کردند وقتی که کشتی ایران توقیف شد با قدرت تمام نیروهای مسلح ما کشتی متجاوز به حقوق بین‌الملل را متوقف کردند.

وی یادآور شد: هر بار ایران اسلامی در ۲۰۰ سال گذشته شکست خورده است یکی از اضلاع قدرت بیگانگان نیروی دریایی مهاجم بوده است و نخستین بار است که اینها در برابر نیروی دریایی مقتدر ایران به زانو در آمده و تسلیم شده‌اند.

اعرافی گفت: سپاهیان سلحشور با تمام شجاعت در برابر نیروی دریایی انگلیس و آمریکا ایستاده کرده و کشتی را متوقف کرده و آنها عقب نشستند و این منطق بزرگ اسلامی و اقتدار ایران است که نمونه دیگر آن را در ماجرای پهپاد هم دنیا نظاره گر آن بود.

  • منبع خبر : فارس