جلسه نقد و بررسی یکی از کتاب‌های مشهور و پر خواننده جهان به همت خانه دانشجوی شهرستان اردکان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار نارین؛ نشست طرح کتاب‌خوانی اردی بهشت با محوریت نقد و بررسی کتاب «مردی به نام اُوِه» (منتشرشده توسط نشر نون» به همت خانه دانشجوی اردکان امشب در محل کتابخانه عمومی مرحوم حضرت آیت‌الله فاضل این شهرستان برگزار شد.

در این نشست که جمعی از علاقه‌مندان حضور داشتند؛ این اثر فاخر فردریک بکمن که پیش از این به عنوان پرفروش‌ترین کتاب سال کشور سوئد مورد تفقد نویسندگان شاخص و مطرح جهانی نیز واقع‌شده بود مورد تحلیل و تجزیه قرار گرفت.

اعضاء طرح کتاب‌خوانی اردی بهشت در طی این نشست بابیان اینکه این کتاب یک نوشته ساده با یک داستان کاملاً خطی است، اذعان کردند: در کتاب مردی به نام اُوِه از آن پیچیدگی‌های مرسوم در دنیای داستان‌نویسی خبری نیست. با اینکه شخصیت اصلی داستان مردی عبوس، جدی و عمل‌گرا است اما شخصیت اش به‌گونه‌ای است که خواننده با وی ارتباط برقرار می‌کند و دوست دارد که خودکشی‌های اُوِه به سرانجام نرسد.

حاضرین با اظهار انتقاداتی نسبت به تنوع فراوان ترجمه‌های کتاب که به بیش از ۳۰ مورد در سراسر جهان می‌رسد و اعمال برخی نقطه نظرات شخصی مترجمین در آن‌ها، تصریح کردند: این کتاب باوجوداینکه یک داستان عاطفی است ولی به‌شدت کمدی نیز هست. طنز داستان برای مخاطبان و خوانندگان قابل‌درک، ملموس و باورپذیر شده است.