فرماندار شهرستان میبد، گفت: اگر در رسانه‌ها مسئولی موردنقد واقع شد باید فرصت پاسخگویی نیز به آن مسئول مربوطه فراهم شود.

به گزارش خبرنگار نارین؛ «حسین فلاح» ظهر امروز در نشست تجلیل و تقدیر از خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و اصحاب رسانه شهرستان میبد که در محل بیت حضرت آیت‌الله علیرضا اعرافی برگزار شد ضمن تبریک و تهنیت به مناسبت فرارسیدن هفدهم مردادماه، روز ملی خبرنگار؛ یاد و خاطره شهید والامقام محمود صارمی و سایر شهدای معزز عرصه رسانه و خبر را گرامی داشت.

وی با اشاره به اینکه اکثراً رسانه‌ها در مسائل مربوط به انتقاد مظلوم واقع می‌شوند، ابراز کرد: برخی از مشکلات، مسائل و مصائب حوزه فعالیت خبر و اطلاع‌رسانی باید در یک مجموعه صنفی داخلی حل و مرتفع شود که این مهم نیازمند هم‌افزایی بیش از پیش اصحاب رسانه است.

فرماندار میبد تأکید کرد: در مورد انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی که در دوم اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد از رسانه‌ها و خبرنگاران خواستاریم تا جدای از هرگونه گرایش سیاسی، شاخص‌ها و معیارهای رأی درست و کارآمد را به آحاد و اقشار مختلف مردم ارائه کنند.

وی با اشاره به اینکه وجود آیت‌الله اعرافی در میبد نعمتی است که باید رسانه‌ها به این مسئله نیز توجه داشته باشند، اظهار داشت: فعالین رسانه در سه موضوع گرامیداشت چهل‌سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی، ثبت جهانی زیلو و وقوع سیل کمک شایانی و محوری انجام دادند که جای تقدیر و تشکر دارد.

فلاح، تصریح کرد: اگر در روزنامه‌ها، نشریات، پایگاه‌های خبری و خبرگزاری‌ها مسئولی همانند فرماندار شهرستان مورد نقد واقع شد، باید فرصت پاسخگویی نیز به آن مسئول مربوطه و نقد شده فراهم شود که بحمدلله در میبد این فضا به خوبی ایجاد شده است.

گفتنی است که در این نشست دو ساعته نمایندگان رسانه‌ها و خبرنگاران فعال شهرستان میبد نقطه نظرات، دیدگاه‌ها و مشکلات فعالیت خبری را مطرح کردند.