کارشناس هسته مشاوره‌ای مدیریت آموزش و پرورش شهرستان اردکان، بیان کرد: دانش آموزان پسر باید به ملاک آینده کاری و تضمین شغلی در انتخاب رشته نگاه ویژه و خاصی داشته باشند.

«سید رضا موسوی» در گفت‌وگویی با خبرنگار نارین؛ ضمن تجلیل و تقدیر از تلاش‌های یک‌ساله جامعه دانش‌آموزی استان یزد و شهرستان اردکان به تشریح ابعاد مختلف و شرایط انتخاب رشته مطلوب که از امروز تا پنج‌شنبه هفته جاری انجام می‌شود، پرداخت.

کارشناس ارشد مشاوره امور تحصیلی، اظهار داشت: بحث انتخاب رشته دانش آموزان کنکوری برای ورود به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی یک مسئله مهم و درعین‌حال دوراندیشانه است زیرا در صورت بروز کمترین میزان خطا، آینده کاری و شغلی فرد تحصیل‌کرده به معنای واقع کلمه به خطر می‌افتد.

وی بابیان اینکه باید ملاک‌های علاقه، استعداد، توانایی و شأن اجتماعی در انتخاب رشته مدنظر باشد تصریح کرد: دانش آموزان پسر باید به ملاک آینده کاری و تضمین شغلی در انتخاب رشته نگاه ویژه و خاصی داشته باشند.

کارشناس هسته مشاوره‌ای مدیریت آموزش و پرورش شهرستان اردکان در ادامه به ظرفیت‌های بالا و چشمگیر اعلام‌شده در برخی رشته‌ها اشاره و اذعان کرد: برخلاف سنوات گذشته، امسال با توجه به سیل بازنشستگی‌ها در رشته‌های مرتبط با دانشگاه فرهنگیان، تربیت دبیر دکتر شهید رجایی و پردیس‌های مختلف تابعه آن در سراسر کشورمان ظرفیت بالایی اعلام‌شده و این، یک امتیاز ویژه برای دانش آموزان امسال در مبحث انتخاب رشته محسوب می‌شود.

موسوی در پایان این نشست بر لزوم نگاه ویژه داوطلبان به دانشگاه‌ها و شهرها تأکید کرد و اظهار داشت: گرچه طبق آمارهای کمی و کیفی اعلام‌شده دانشگاه‌های تهران برترین دانشگاه‌ها در اکثریت رشته‌ها هستند ولی دانشگاه‌های مستقرشده در سطح استان یزد و شهرستان اردکان نیز در طی سال‌های اخیر از سطح بالای علمی برخوردار شده و می‌توانند محل مناسب و قابل‌اعتمادی برای ادامه تحصیل دانش آموزان باشند.