رئیس کمیته امداد شهرستان اردکان گفت: طرح ذبح عظیم در ایام عید قربان تا عید غدیر خم با هماهنگی، همدلی و همکاری خیران، ادارات، نهادها و مؤسسات خیریه باهدف اهدای گوشت قربانی بین 2600 خانوار ایتام، سالمندان و نیازمندان شهرستان اردکان اجرا می‌شود.

به گزارش نارین‌خبر، محمدرضا خلیلی ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید قربان گفت: قربانی کردن به‌عنوان رفتاری دینی و اجتماعی ازجمله آیین‌های کهنی است که در میان اقوام و فرهنگ‌های مختلف به شیوه‌های گوناگون وجود داشته است، باوجود همه این تفاوت‌ها، این عمل در یک‌چیز مشترک است و آن وجه تقدس و متعالی آن است.

وی افزود: طرح ذبح عظیم در ایام عید قربان تا عید غدیر خم با هماهنگی، همدلی و همکاری خیران، ادارات، نهادها و مؤسسات خیریه باهدف اهدای گوشت قربانی بین ۲۶۰۰ خانوار ایتام، سالمندان و نیازمندان شهرستان اردکان اجرا می‌شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان اردکان ادامه داد: به مناسبت عید سعید قربان و به‌منظور بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و منابع بالقوه جامعه در قالب طرح‌های مبتنی بر نیاز، طرح ذبح عظیم با همکاری دفتر امام‌جمعه اردکان، فرمانداری، اداره اوقاف و امور خیریه، مؤسسات نیکوکاری، خیران و کمیته امداد باهدف فرهنگ‌سازی و متجلی نمودن سنت حسنه قربانی اجرا می‌شود و این نهاد به‌عنوان واسطه و حلقه اتصال بین مردم و نیازمندان، بستر لازم برای مشارکت هر چه بیشتر مردم را فراهم می‌کند

وی افزود: سال گذشته ۱۲ میلیون تومان در روز عید قربان به‌صورت نقدی و گوشت جمع‌آوری و بین نیازمندان توزیع شد، امسال نیز شرایط ادای نذر و قربانی در روز عید قربان در ۲۰ پایگاه مستقر در سطح شهرستان و کمیته امداد فراهم‌شده است.

خلیلی در پایان از مردم نیکوکار این شهرستان دعوت کرد با هر بضاعت مالی؛ حتی با ۱۰ هزار تومان در این طرح بزرگ مشارکت کنند و قربانی خود را با دست نیازمندان به پیشگاه خدا ببرند.

وی گفت: ساده‌ترین راه‌های مشارکت در طرح ذبح عظیم را واریز وجوه به شماره‌حساب ۰۱۱۰۷۶۹۷۴۹۰۰۱ با شناسه ۸۸۰۲۹۶۱۵۵ نزد بانک ملی به نام صندوق امداد ولایت کمیته امداد اردکان و یا شماره کارت ۸۱۷۶ ۵۰۰۲ ۹۹۷۹ ۶۰۳۷ است، تلفن ۳۲۲۲۱۸۱۱-۰۳۵ نیز برای کسب اطلاعات بیشتر در نظر گرفته‌شده است.