رئیس اداره بهزیستی شهرستان اردکان، گفت: این نهاد بعنوان متولی امر سالمندان، برنامه‌های مختلفی را برای خدمت‌رسانی به قشر سالمندی در دست اجرا دارد.

به گزارش خبرنگار نارین؛ «حمیدرضا پایدارفر» در طی نشست شورای ساماندهی امور سالمندان اردکان که در محل سالن اجتماعات شهید حنیف فرمانداری این شهرستان برگزار شد بابیان اینکه اداره بهزیستی اردکان به عنوان متولی امر سالمندان سطح این شهرستان، برنامه‌های مختلفی را برای خدمت‌رسانی به این قشر در دست اجرا دارد، اظهار داشت: ایجاد مرکز تحقیقات سالمندی شهرستان اردکان، تشکیل بنیاد فرزانگان، طرح توانمندسازی سالمندان باهدف حفظ و افزایش سطح سلامت جسمی، روانی و اجتماعی آنان، ایجاد مراکز روزانه و ویزیت در منزل سالمندان و آگاه‌سازی و تغییر نگرش شهروندان در مورد سالمندان و فرهنگ‌سازی شایسته در نحوه برخورد با سالمندان و حفظ حرمت و جایگاه آنان در محیط خانه و خانواده و اجتماع ازجمله این اقدامات است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان اردکان، افزود: مرکز تحقیقات سالمندی شهرستان اردکان مأموریت دارد تا با بسیج دستگاه‌های مرتبط در امر خدمات‌رسانی به عنوان قطب سالمندی کشور بکوشد و با ایجاد دستگاه یکپارچه و منسجم، خدمات جامع سالمندی در کشورمان را گسترش دهد و از این طریق بتواند به افزایش سطح کیفیت زندگی سالمندان و رعایت تکریم و جایگاه اجتماعی آنان کمک برساند.

‌«مهندس علی‌رضا جدیدی» نیز در این نشست، گفت: دوران سالمندی دوران حسّاس و مهمی است که باید ضمن تدارک برنامه‌ای جامع‌نگر برای حمایت از سالمندان بتوانیم از تجربیات آنان نیز به نحو شایسته‌ای استفاده کنیم.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهرستان اردکان با گرامیداشت ایام دهه مبارکه ولایت، افزود: در فرهنگ و دین مبین اسلام بر لزوم توجّه به سالمندان تأکید شده است و با توجه به پیری جمعیت در کشورمان باید برنامه‌ریزی اصولی و علمی در این خصوص صورت گیرد.

لازم به ذکر است که طبق سرشماری سراسری صورت گرفته در طی سال ۱۳۹۲ در مورد جمعیت سالمندان اردکان ۱۸ هزار و ۹۰۴ نفر سالمند زن به‌تنهایی زندگی می‌کنند درحالی‌که این میزان در مردان دارای آمار ۳ هزار و ۵۰۴ موردی می‌باشد.