سرپرست اداره کل بهزیستی استان یزد با سفر به اردکان با کارکنان اداره بهزیستی این شهرستان دیدار و از یک کارگاه کار بافی بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار نارین؛ «نادر هومنیان» ظهر امروز در نشست صمیمی با جمعی از کارکنان اداره بهزیستی شهرستان اردکان ضمن تقدیر، تشکر و تجلیل از زحمات و تلاش‌های خالصانه کارکنان و کارشناسان این نهاد دولتی با مددکاران اداره بهزیستی اردکان از نزدیک گفت‌وگو کرد، از نقطه نظرات و مشکلات آنان آگاهی یافته و راهکارهای مناسب در جهت رفع برخی از موانع و مشکلات موجود را ارائه کرد.

وی؛ خدمت‌رسانی به قشر نیازمند جامعه را امری ارزشمند دانست و افزود: این نیازمندان افرادی هستند که از نظر جسمی و ذهنی دچار معلولیت‌هایی هستند یا در اثر وقوع ناهنجاری‌های اجتماعی، محرومیت‌هایی بر آن‌ها تحمیل‌شده است؛ بنابراین تلاش کارکنان سازمان، اداره کل وادارات بهزیستی در جهت تأمین زندگی بهتر برای این افراد، پسندیده و درخور اهمیت و توجه است.

سرپرست اداره کل بهزیستی استان یزد در خصوص رعایت مساوات، عدالت اداری، پرهیز از شایعه‌پراکنی، احترام به همکاران، رعایت سلسله‌مراتب اداری، تکریم ارباب‌رجوع و توجه به بازنشستگان مطالبی را بیان کرد و از همکاران؛ همدلی و همراهی بیش از پیش در جهت خدمت‌رسانی بهتر و باکیفیت بیشتر به مددجویان این نهاد را خواستار شد.

این مقام مسئول در ادامه از کارگاه کار بافی گروه همیاری زنان سرپرست خانوار اداره بهزیستی شهرستان اردکان بازدید و دیدن به عمل آورد.

هومنیان در طی این بازدید یک‌ساعته، تصریح کرد: این کارگاه کار بافی باهدف اشتغال و توانمندسازی اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی گروه هدف حوزه توانمندسازی خانواده وزنان بهزیستی اردکان راه‌اندازی شده است.

وی بابیان اینکه مهم‌ترین برنامه سازمان بهزیستی برای زنان سرپرست خانوار؛ بازترانی برای رسیدن به استقلال و خودکفایی اقتصادی است، افزود: در همین راستا بهزیستی اقدام به راه‌اندازی گروه‌های همیار زنان با مشارکت زنان سرپرست خانوار کرده است.

سرپرست اداره کل بهزیستی استان یزد در پایان، خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های جدی این نهاد در حوزه توانمندسازی، توجه به زنان است و یکی از اهدافی که دنبال می‌کنیم، تشکیل گروه‌های همیار زنان سرپرست خانوار است.

«حمیدرضا پایدارفر» نیز در حاشیه این حضور و بازدید، گفت: در حال حاضر ۲۲۴ زن سرپرست خانوار در سطح شهرستان اردکان تحت حمایت اداره بهزیستی قرار دارند که متأسفانه به دلیل فوت همسر و یا طلاق، سرپرستی خانواده بر عهده آن‌ها است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان اردکان، اذعان کرد: یکی از راه‌های توانمند‌سازی زنان سرپرست خانوار، ایجاد و راه‌اندازی گروه‌های همیار زنان سرپرست خانوار است که بر اساس آن زنان سرپرست خانواری که از لحاظ توانمندی و سن با یکدیگر سنخیت دارند، با تشکیل گروه‌های همیار زنان سرپرست خانوار به فعالیت‌های اقتصادی زودبازده و مشترک پرداخته و به استقلال اقتصادی دست پیدا می‌کنند.

این مقام مسئول، ادامه داد: در حال حاضر پنج گروه همیار زنان سرپرست خانوار در سطح شهرستان اردکان وجود دارد که در فعالیت‌هایی مانند تهیه نان سنتی، بافت تابلو فرش، گلیم، جاجیم، خیاطی، پشتی دوزی، جوراب‌بافی و کار بافی فعال هستند.