امام جمعه میبد گفت: در نظام اسلامی کسانی شایستگی پذیرش مسوولیت دارند که نگاهشان در جهت خدمت به مردم و پیروی از آرمانهای انقلاب باشد.

به گزارش خبرنگار نارین، آیت‌الله علی‌رضا اعرافی در خطبه‌های نمازجمعه شهر میبد نمازگزاران را به رعایت تقوا توصیه کرد و اظهار داشت: انسان هر لحظه در آستانه مرگ است و لازم است همواره بر تقوا و رعایت حدود الهی اهتمام ورزید.

وی در ادامه یاد شهیدان انقلاب اسلامی به ویژه شهیدان رجایی و باهنر را گرامی‌ داشت و ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته دولت بیان کرد: انتظاری که از دولتمردان و مسوولان داریم، این است که راه شهیدان را ادامه دهند.

رئیس حوزه‌های علمیه سراسر کشور تأکید کرد: در نظام اسلامی کسانی شایستگی پذیرش مسوولیت دارند که نگاهشان در جهت خدمت به مردم و پیروی از آرمان‌های انقلاب باشد و در این مسیر آماده هر نوع خدمت و حتی بذل جان باشند.

امام جمعه میبد بیان داشت: مع‌الاسف امروز کسانی آمده‌اند و جای چهره‌های فداکار  نظیر شهیدان بهشتی و رجایی را تصرف کرده‌اند.

وی با  ذکر این مطلب که هر نوع عملکرد بد در نظام اسلامی که با خون شهیدان و جانفشانی به دست آمده است و بی‌توجهی به مسوولیت‌ها و خیانت‌ها مورد مواخذه از سوی خدا قرار خواهد گرفت، اظهار کرد: وای به حال آن دولتمرد و مسئولی که قدر خدمت به مردم را نداند و به وظایف خود عمل نکند.

وی  در ادامه با اشاره به اینکه این مسیر، مسیر خطرناکی است و باید دست‌های آلوده را مذمت کرد و خدمات انجام شده مسئولان را ستایش نمود، تصریح کرد: راه خدمت به ملت در این شرایط، باورپذیری ملت و پذیرش مستضعفان است.

اعرافی همچنین افزود: ما اعتقاد داریم که می‌توانیم و با تکیه بر جوانان و ملت بزرگ مشکلات کشور قابل حل است.

امام جمعه میبد اضافه کرد: تحریم مشکلاتی را برای کشور و مردم به بار آورد، اما الان ابرسیاه تحریم که موجب وحشت برخی شد، باز شده است و علی‌رغم سختی‌ها، دنیا پذیرفته است که این ملت در برابر تحریم تسلیم نمی‌شود.

وی با ذکر این نکته که اگر نمی‌ترسیدیم و با ایمان خدا کار می‌کردیم، بدون شک مشکلات کمتر بود، خاطرنشان کرد: با ظرفیتی که در کشور وجود دارد معتقدیم مسأله تولید نیز با ریل‌گذاری درست فراهم می‌شود و باید برای تحقق این موضوع قید و بندها باز شود و شرایط برای حضور جوانان نخبه و مبتکر در عرصه فراهم آید.

اعرافی در پایان این بحث به بیان فرمایشات رهبری در حوزه فرهنگ و تأکید ایشان بر تولید و اصلاح و ارتقای مسائل فرهنگی اشاره کرد.

امام جمعه میبد در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک فرارسیدن روز پزشک و قدردانی از زحمات خدمتگزاران این بخش، بیان داشت: یکی از مسوولیت‌های وزارت بهداشت، اصلاح وضع جمعیتی کشور است.

وی خاطرنشان کرد: آمارها نشان می‌دهد در حال حاضر رشد جمعیتی کشور به سمت پایین آمده است و سن ازدواج و تولید نیز کاهش پیدا کرده است که این زنگ خطر بزرگی است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور بیان داشـت: شش سال قبل مقدمه یک قانون در شورای انقلاب فرهنگی وضع شده و شش سال است که این بحث در مجلس مانده است.

رئیس حوزه‌های علمیه کشور در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه میبد، به فرارسیدن ماه محرم اشاره کرد و ضمن تشکر از هیئت‌ها و روحانیون که دستگاه باعظمت سالارشهیدان را باشکوه‌تر می‌سازند، اظهار داشت: عزاداری‌ها باید صحیح و در شان اهل بیت(علیهم‌السلام) برگزار شود و ضمن رعایت مسایل امنیتی و پرهیز از آسیب‌ها، هزینه عزاداری نیز مدیریت و از ریخت و پاش اسراف جلوگیری شود.

وی اطعام به فقرا و نیازمندان را مورد توجه قرار داد و افزود: عزاداری‌ها باید در مسیر اسلام و تربیت سرباز و انسان‌های بزرگ و با معرفت باشد تا در کنار شور عزاداری، جریان معرفت‌ساز شکل بگیرد.

رئیس حوزه‌های علمیه کشور در پایان با محکوم کردن اقدامات اخیر علیه مسلمانان کشمیر بیان داشت: دولت هند باید علی‌رغم اقتداری که دارد، رعایت حال جامعه مسلمان و فعال این کشور را داشته باشد و این فشاری که بر مسلمانان منطقه کشمیر پدید آمده است، با هیچ معیار بین‌المللی قابل قبول نیست.