نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه امام خمینی فضای امام حسینی را زمینه‌ساز ترویج فرهنگ انقلابی در جامعه کرد گفت: مداحان مراقب ورود انحراف به اشعاری که می‌خوانند باشند.

‌به گزارش نارین‌خبر، آیت‌الله محمدرضا ناصری‌یزدی در دیدار دست اندرکاران هفدهمین اجلاسیه بین المللی تجلیل از پیرغلامان حسینی اظهار داشت: در این اجلاس زیبنده استان یزد به عنوان حسینیه ایران است که مراسم به صورت هرچه بهتر و باشکوهتر برگزار شود.

وی با بیان اینکه الحمدالله این حرکت خیلی خوب و زیبا آغاز شده و همه هم با تلاش کامل تلاش می‌کنند گفت: استاندار هم در این اجلاس به صورت جدی وارد شده و دیگر افراد هم تمام تلاش خود را برای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن اجلاس به کار بسته‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد تصریح کرد: به گونه‌ای اطلاع‌رسانی شود که علاوه بر اینکه مردم استقبال بسیار خوبی از این اجلاس داشته و در آیین اختتامیه حضور گسترده‌ای پیدا کنند، زمینه هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن این اجلاسیه را هم فراهم کنیم.

ناصری یزدی خاطرنشان کرد: معنای حسینیه ایران و عشق مردم یزد به اهل بیت(ع) و امام حسین(ع) در این اجلاس تاکنون به صورت کامل به اثبات رسیده و انشاالله در روزهای آینده هم به صورت بسیار بهتر انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه آذین‌بندی شهر و اطلاع‌رسانی‌ها در ارتباط با این اجلاسیه باید خوب و به صورت گسترده انجام شود گفت: حضور هیئت‌های مذهبی در مراسم اختتامیه به صورت یکپارچه انجام شود و با اتحادی که به وجود می‌آید، عظمت عزاداری‌های یزد به همگان معرفی شود.

امام جمعه یزد تصریح کرد: یزد یک فرهنگ عزاداری بسیار خوبی دارد که باید این فرهنگ را به گونه‌ای به دیگر نقاط هم منتقل کنیم تا در عزاداری‌ها از این فرهنگ و سبک اصیل بهره‌گیری شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: در اشعاری که مداحان می‌خوانند باید دقت بسیار زیادی به عمل آید و اشعاری انتخاب شود که علاوه بر انتقال مفاهیم و ارزش‌های دینی، هیچ انحرافی هم در آن وجود نداشته باشد.

ناصری یزدی با ذکر خاطره‌ای در ارتباط با حادثه مدرسه فیضیه و تدبیر امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) در تحرکات انقلابی و اقداماتی که برای پیروزی انقلاب صورت می‌گرفت، از فضای امام حسینی(ع) به گونه‌ای استفاده کرد که یک فضای انقلابی به وجود آمد.

وی افزود: الان هم لازم است که از فضای امام حسینی و آرمان‌های آن حضرت استفاده کنیم و فضای انقلابی و آرمان انقلابی و امام حسینی را در جامعه ترویج کنیم.

امام جمعه یزد ادامه داد: در تمام برنامه‌های این اجلاسیه باید به گونه‌ای عمل کنیم که جلوه عزاداری اصیل ایرانی به صورت صحیح به تصویر کشیده شود و در ایام محرم هم از این فرهنگ بهره‌گیری کرد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد به توطئه های دشمنان برای از بین بردن فرهنگ اسلامی و امام حسینی در ایران اشاره کرد و افزود: دشمنان به خوبی فهیمده تا فرهنگ عاشورایی و انقلابی در جامعه ایران وجود داشته باشند به اهداف خود نمی‌رسند و به همین دلیل سعی در از بین بردن این فرهنگ دارند؛ ما هم وظیفه داریم در مقابل این اقدام و توطئه دشمنان با تمام توان ایستادگی کنیم.