مدیرکل صدا وسیمای مرکز یزد از پخش هفدهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی توسط شبکه‌های ملی و بین‌المللی خبر داد.

به گزارش نارین‌خبر، احمد پهلوانیان عصر روز گذشته در دیدار دست اندرکاران هفدهمین اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان حسینی با آیت‌الله محمدرضا ناصری‌یزدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد اظهار داشت: استاندار یزد خیلی فراتر از انتظار برای برگزاری هرچه بهتر و باشکوه‌تر این اجلاسیه تلاش کرد و اقدامات صورت گرفته در کل مجموعه فوق‌العاده بوده است.

وی با اشاره به اینکه همه عوامل سعی کردند که هیچ کاستی در برگزاری مراسم نباشد گفت: از عصر فردا سه شنبه، میهمانان اجلاس وارد استان یزد می‌شوند و کار میزبانی یزد از پیرغلامان آغاز می‌شود.

مدیرکل صدا و سیما یزد تصریح کرد: مطابق با لیست موجود از فردا میهمانان وارد استان یزد می‌شوند و بر اساس آخرین برنامه تنظیم شده، ۶۶۵ نفر پیرغلام ملی و بین‌المللی و اصحاب رسانه به استان یزد وارد می شوند.

پهلوانیان خاطرنشان کرد: برنامه‌های این اجلاسیه از شبکه‌های مختلف ملی و بین‌المللی پخش می‌شود و تیم‌های برنامه‌سازی با این پیرغلامان در محل‌های مختلف مجموعه‌هایی برای پخش در ایام محرم را ضبط می‌کنند.

وی با تقدیر از مشارکت خیران و هیئت‌های مذهبی در برگزاری اجلاس گفت: الحمدالله هیئت‌های مذهبی و خیرین حضور بسیار خوبی برای انجام برنامه‌ها داشتند و پیش‌بینی می‌شود با زحمات کشیده شده، اجلاس با کیفیتی در استان داشته باشیم.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز یزد با بیان اینکه هیچ اجلاسی در کشور با این گستره فعالیت هم از جهت نوع و ماهیت و هم از لحاظ بازتاب آن نداریم گفت: برگزاری هرچه باشکوه‌تر و با کیفیت‌تر این اجلاس قطعا افتخاری برای استان است و همه هیئت‌ها تلاش بسیاری در این راستا متحمل شده‌اند.