همزمان با دهه اول محرم مراسم یادبود معلم شهید ابوالفضل حسینی در شهرستان میبد برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار نارین، همزمان با فرارسیدن ایام عزاداری سید و سالار شهیدان و به منظور گرامیداشت یاد و خاطره معلم شهید ابوالفضل حسینی مجلس بزرگداشتی از شنبه  شب مورخ ۱۳۹۸/۰۶/۰۹ به مدت ۱۰ شب بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد ولی عصر(عج) ده‌آباد برگزار می شود.

معلم شهید سید ابوالفضل حسینی در سال ۱۳۳۹ ه.ش در خانواده ای مذهبی در ه آباد شهرستان میبد چشم به جهان گشود.

او ابتدا تحصیلاتش را در محل زندگیش آغاز کرد و سپس با مرارتهای فراوان موفق به اخذ دیپلم در رشته فنی برق از هنرستان فنی اردکان شد.

شهید حسینی در سال ۱۳۵۸ جهت انجام خدمت سربازی روانه شهرستان محروم زابل و داران اصفهان شد و در حین خدمت به جبهه جنوب اعزام و در عملیات آزادسازی سوسنگرد در شهر هویزه شرکت داشت.

شهید معظم پس از اتمام خدمت جهت تربیت نونهالان شهر به استخدام آموزش و پرورش درآمده و در حین انجام وظیفه موفق به اخذ مدارک کاردانی حرفه و فن و مهندسی برق شد.

فعالیتهای سیاسی شهید در دوران قبل از انقلاب به شرکت فعال او در جلسات انجمن اسلامی محل و راهپیماییهای ضد رژیم و مدیریت کتابخانه محل بود که پس از پیروزی انقلاب یکی از اعضای فعال در شورای بسیج محل بود و همچنین بصورت افتخاری با نهضت سوادآموزی به امر مبارزه با بیسوادی پرداخت.

او پس از خدمت سربازی سه نوبت دیگر داوطلبانه در جبهه های نبرد شرکت کرد که در آخرین مرتبه اعزام، همزمان با میلاد سرور و مولایش امام زمان (عج) در کوهستانهای غرب کشور، بر اثر اصابت ترکش در منطقه شاخ شمیران به شهادت رسید.