سکان‌دار شهرداری اردکان از اجرای آزمایشی و محدود طرح جمع‌آوری شبانه زباله در سطح این شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار نارین؛ «اباذر غفوری بارجین» در گفت‌وگویی با اشاره به مزایا و معایب جمع‌آوری زباله در شب، گفت: این طرح به صورت محدود و آزمایشی در بعضی از مناطق شهری به مدت دو هفته متوالی اجرا می‌شود تا بعد از بررسی کارشناسانه درباره اجرای آن، برای تمامی مناطق شهری تصمیم‌گیری شود.

وی، اظهار داشت: افزایش کیفیت نظافت، زیبا شدن منظر شهری و جلوگیری از انباشت زباله جلوی منازل و مغازه‌ها، کاهش بار ترافیکی، صرفه‌جویی در وقت و انرژی از مزایای این طرح است.

شهردار اردکان، افزود: در اجرای آزمایشی این طرح، دو منطقه در نظر گرفته‌شده که امیدواریم با همکاری مردم نتایج قابل قبولی داشته باشد.

وی، خاطرنشان کرد: در این مرحله جمع‌آوری زباله‌ محله‌های دیلم، شهرک حضرت امام هادی (علیه‌السلام)، شهرک ولی‌عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، شهرک آزادگان، شهرک انقلاب اسلامی، شهرک نود دستگاه و محدوده خیابان شهید باهنر (محله باغستان) از میدان مرحوم حضرت آیت‌الله سید روح‌الله خاتمی (رحمه‌الله علیه) به میدان شفق و از میدان شفق به میدان آزادی و از میدان آزادی به سه‌راه حافظ از ساعت ۲۱ مورخ شانزدهم شهریورماه به اجرا درخواهد آمد.

این مقام مسئول در پایان، تأکید کرد: همکاری مردم در به ثمر نشستن این طرح، مهم و راهگشا است و در صورت اجرای مناسب منافع چشمگیر و قابل‌توجه ای برای مردم خواهد داشت.

گفتنی است که تصاویر ذیل شامل مناطقی از شهر اردکان است که در محدوده اجرای طرح آزمایشی جمع‌آوری زباله در شب می‌شوند.