نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد، گفت: استکبار معتقد است که شیعه از «امام حسین (ع)» قدرت و از «مهدویت» امید می‌گیرد فلذا به دنبال گرفتن این دو فرهنگ و ارزش از شیعیان هستند.

به گزارش خبرنگار نارین؛  آیت‌الله محمدرضا ناصری‌یزدی در نشستی با حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی‌رضا نجیمی، مدیرکل جدید تبلیغات اسلامی و سید حسن حسینی، مسئول دبیرخانه بین‌المللی یزد حسینیه ایران با تأکید بر اینکه دو اقدام در ارتباط با مداحی‌ها باید انجام شود، تصریح کرد: نکته اول این است که از جوانان و نوجوانانی که استعداد و صدای خوبی دارند، مداح تربیت کنند که با اشعار خوب و مناسب مداحی کنند.

وی، افزود: از طرف دیگر باید هیئت‌ها هم باید اقدام به کادر سازی انقلابی در بدنه خود بکنند و هیئت‌امنا اقدام به تربیت جایگزین و جانشین برای خود بکنند تا نسل جدیدی که قرار است هیئت را بگرداند، نسبت به عزاداری‌های اصیل آشنایی داشته و به ارزش‌ها هم پایبند باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شهر یزد بابیان اینکه به ویژه در این رابطه باید حتماً مسئولان هیئت‌ها، فرزندان خود را برای این منظور تربیت کنند تا آن‌ها هم نسبت به مراسم‌های حضرت امام حسین (علیه‌السلام) حساسیت لازم را داشته باشند، اذعان کرد: این اقدام انگیزه بسیار بالایی در جوانان برای حضور در هیئت‌ها و فعالیت به‌دوراز حواشی را به وجود می‌آورد.

وی در ادامه، ابراز کرد: الآن صهیونیست‌ها به این فهم رسیده‌اند که شیعه دو موضوع امام حسین و مهدویت را دارد که به این اقتدار رسیده است؛ آن‌ها معتقدند که حضرت سیدالشهدا، امام حسین (علیه‌السلام) به شیعه قدرت و مهدویت به آن‌ها امید می‌دهد به همین دلیل تلاش می‌کنند که این دو موضوع را از شیعیان به ویژه مردم ایران بگیرند.

آیت‌الله ناصری، خاطرنشان کرد: معنویت پایه اصلی هر دو این بنیان‌ها است و به همین دلیل هم استکبار و صهیونیست‌ها تمام تلاش خود را به کار بسته‌اند که این معنویت را از مردم ایران بگیرند.

وی با تأکید بر اینکه شعرهایی که برای مداحی‌ها انتخاب می‌شوند باید مناسب و از افراط و تفریط در آن هم به دور باشند، یادآور شد: لازم است که از ظرفیت جوانان در مدیریت عزاداری‌ها به درستی استفاده شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد، بیان کرد: خدا را شکر جوانان ما امروز اگر به درستی توجیه و با منطق روبرو شوند، حرف حق را قبول و از ارزش‌هایی که به آن ایمان و باور دارند هم جانانه دفاع می‌کنند.

وی، ادامه داد: بسیاری از افراد هم هستند که برای قرار گرفتن در مسیر درست تنها نیاز به یک تلنگر دارند و اگر با این تلنگر روبرو شوند قطعاً در مسیر درست قرار می‌گیرند.

ناصری اظهار داشت: فعالیت مدارس صدرا خیلی خوب است و واقعاً باید نسبت به این مدارس و توسعه آن حساسیت لازم را داشته باشیم چراکه هر کاری که ما در تبلیغ دین انجام دهیم به‌اندازه تربیت دینی دانش‌آموزان تأثیرگذار نیست.

وی در پایان با تأکید بر این‌که تربیت کودکان، نوجوانان و جوانان از اساسی‌ترین کارها در تربیت دینی است، عنوان کرد: در طول سال‌های گذشته نسبت به برخی امور کوتاهی صورت گرفته که یکی از این امور آموزش و پرورش بوده است.