خطیب جمعه میبد گفت: بدحجابی در این شهر مذهبی و در ایامی که زن و فرزند سیدالشهدا به خاطر حفظ ارزش‌های الهی کتک خوردند، زیبنده نیست.

به گزارش خبرنگار نارین، حجت‌الاسلام علیرضا حسنی در خطبه‌های نماز جمعه امروز شهر میبد ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و با عرض تسلیت ایام محرم، امر به معروف و نهی از منکر را به عنوان یکی از اهداف اصلی قیام حضرت امام حسین(علیه‌السلام) برشمرد.

وی با بیان این که امر به معروف و نهی از منکر وظیفه یه گروه خاصی نیست، افزود: متأسفانه یک سری آفات در سطح شهر وجود دارد و یکی از مسائلی که امسال نسبت به سالهای قبل در بعضی از نقاط شهرستان بیشتر گزارش می‌شد، مسأله رعایت نکردن حریم محرم و نامحرم در هیأت‌ها و کاروان‌ها و حسینیه‌ها بود.

امام جمعه موقت میبد خاطرنشان کرد: البته بنده در موادری به صورت علنی و خصوصی تذکر دادم، اما بدحجابی در این شهر مذهبی و در ایامی که زن و فرزند سیدالشهدا به خاطر حفظ ارزش‌های الهی کتک خوردند، زیبنده نیست.

وی با تأکید بر این نکته که در این موارد وظیفه بانوان است که تذکرات لازم را بدهند، تصریح کرد: باید حرمت مجالس سیدالشهدا(علیه‌السلام) حفظ شود و البته مسئولان نیز باید مسئولانه به وظیفه شرعی خود عمل کنند.

خطیب جمعه میبد در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه به بیان برخی تحولات منطقه اشاره کرد و اظهار داشت: امروز در منطقه هسته مقاومت جان تازه‌ای گرفته و معادلات دشمن را به هم ریخته است. اخیرا جریان  مقاومت با عملیاتی که در خاک فلسطین اشغالی علیه رژیم جعلی اسراویل انجام دادند، این رژیم کودک‌کش را به چالش کشیدند.

وی افزود: همه شاهد بودند که سید مقاومت مقاومت لبنان در سخنرانی حماسی شب عاشورا، ولی فقیه را حسین زمان خطاب می‌کند و البته این حرف مردم عاشورایی ایران هم هست که اگر هزار بار هم کشته شویم دست از ولی فقیه و نائب امام زمان بر نخواهیم داشت.

امام جمعه موقت شهر میبد با اشاره به اینکه ما خواستار اجرای طرح خاورمیانه جدید همراه با معامله قرن نیستیم و خواهان خاورمیانه با محوریت جریان مقاومتیم، افزود: متاسفانه در ایام عاشورای حسینی شاهد به خاک و خون کشیده شدن سوگواران و مسلمانان بی گناه و مظلوم در کشور نیجریه و منطقه کشمیر هندوستان بودیم.

وی با بیان اینکه خطاب به دولت های نیجریه و هندوستان می گوییم که جهان اسلام را بر علیه خود بسیج نکنید، تصریح کرد: این روزها شاهد اجرای سومین گام از مراحل کاهش تعهدات برجامی کشورمان بودیم که البته لازم بود اما کافی نبود.

حسنی با اشاره به اینکه دیگر دولت مردان باید توجه کنند که به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی با خروج آمریکا از برجام به اروپا نیز نمی شود اعتماد کرد، اضافه کرد: آمریکا یک سال است که از برجام خارج شده اما کشورهای غدار اروپایی با وعده ما را سر کار گذاشته و صرفا ما را توصیه به عدم خروج از تعهدات هسته‌ای می‌کنند.

وی با تاکید بر لزوم برداشتن گامی که اروپا به دلیل عدم تعهد به برجام هزینه ای را پرداخت کند، یادآور شد: امروز خود مذاکره کنندگان می گویند که برجام برای ما دستاوردی نداشت و اروپایی به ۱۱ تعهد شاخص خود وفا نکرده است.

خطیب جمعه شهر میبد با اشاره به اینکه مسئولین حل مسائل اشتغال، رونق تولید، تقویت پول ملی و اتکاء داشته های داخلی و جوانان متدین پرشور و انقلابی را در دستور کار داشته باشند، بیان کرد: اخیرا در رسانه‌ها شاهد انتشار بحث های حاشیه ای برای دو قطبی سازی جامعه بودیم که اینها جزء مسائل انحرافی محسوب می‌شود. مقام معظم رهبری نیز در دیدار اعضاء هیات دولت خواستار پرهیز دولتی‌ها از مسائل حاشیه‌ای شدند.

وی همچنین اظهار داشت: مشکل امروز جامعه ورود بانوان به ورزشگاه‌ها نیست و حتی برخی از دولتی‌ها حضور نوامیس در این جمع ها را خلاف مصلحت می‌دانند اما برخی دیگر از لزوم حضور بانوان صحبت می‌کنند.

حسنی در پایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم حضرت آیت الله محمد ابراهیم اعرافی بر لزوم حضور گسترده آحاد و اقشار مختلف مردم در مراسم سالگرد ارتحال این عالم ربانی و روحانی شاخص این دیار تاکید کرد.