شهردار میبد، یادآور شد: ماه محرم‌الحرام منشأ تحولات بسیار زیاد و گسترده‌ای درکنش های گوناگون و مختلف اجتماعی در سطح جامعه ما بوده است.

به گزارش خبرنگار نارین؛ «علی‌رضا نقوی» در مراسم رونمایی، اکران و پخش مستند آیینی و مذهبی «شاه حسن (ع)، شاه حسین (ع)» که با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی در محل سینما میثاق شهیدیه شهرستان میبد برگزار شد فرارسیدن ایام عزاداری سید و سالار شهیدان، حضرت امام حسین (علیه‌السلام) و شهدای والامقام حماسه عظیم کربلا را تسلیت و تعزیت گفت و یاد و خاطره این شهدا معزز قیام تاریخی اباعبدالله را گرامی داشت.

وی با تأکید بر لزوم عمل به رهنمودهای گهربار سومین امام همام علاوه بر اظهار شعار و حرف نسبت به ارادت به ساحت شریف حسینی (علیه‌السلام)، گفت:  ماه محرم‌الحرام منشأ تحولات بسیار زیاد و گسترده‌ای درکنش های گوناگون و مختلف اجتماعی در سطح جامعه ما بوده است. چه بسیار مادران صبوری که در دوران متعدد و حساس نقش حضرت ام‌البنین، ام لیلا و حضرت زینب کری (سلام‌الله علیها) را ایفا کرده‌اند.

شهردار میبد با اشاره به اینکه پس از تصدی مسئولیت به معنای واقع کلمه درک کردم که اصطلاح و لقب حسینیه ایران برازنده استان یزد است، تصریح کرد: آیین مذهبی «شاه حسن (علیه‌السلام)، شاه حسین (علیه‌السلام)» در سال ۱۳۹۴ به عنوان سنتی‌ترین آیین مذهبی در ماه محرم به ثبت رسیده است.

وی در پایان با تأکید بر لزوم انتقال فرهنگ اصیل و ارزشمند عاشورایی به نسل جوان، بیان کرد: اقدام سازمان صداوسیما به عنوان رسانه ملی در تهیه، ساخت و پخش سریال‌های گران‌قدری ازجمله مختارنامه، شب دهم و… نقش بسزایی در تشویق نهادهایی همانند شهرداری میبد در ساخت مستندات آیینی و مذهبی داشته و دارد.

گفتنی است که در پایان این نشست با اهداء لوح تقدیر از دست‌اندرکاران و عوامل اجرایی مستند تشکر، تقدیر و تجلیل به عمل آمد.