امام‌جمعه موقت اردکان، گفت: علیرغم فشارهای همه‌جانبه آمریکا برای تغییر رفتار ایران گفت: آمریکا در برابر اقتدار منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران به بن‌بست رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری نارین؛ «حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد علی محیطی» در خطبه‌های سیاسی و عبادی نماز جمعه این هفته شهر اردکان ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی و پرهیز از معصیت و گناه، گفت: رعایت تقوا، مهم‌ترین و مؤثرترین عامل عاقبت‌به‌خیری و فرجام نیک است.

وی با تسلیت شهادت حضرت امام حسین (علیه‌السلام) ویاران باوفایش اظهار داشت: نهضت و قیام حضرت سیدالشهداء اگرچه در محدوده زمان کوتاهی مثل روز عاشورا و در مکان محدودی مثل کربلا اتفاق افتاد اما موج آن به‌سرعت فراگیر شد و تا اقصی نقاط دنیا را فراگرفت.

امام‌جمعه موقت اردکان گفت: جریان و نهضت عاشورا را می‌توان به یک دانشگاه تشبیه کرد که درس‌های فراوانی دارد. باید از این دانشگاه درس شجاعت، وفاداری، ایثار، هدایت، خشوع، نصیحت‌پذیری، شناخت صراط مستقیم، صبر و استقامت آموخت. ملت ما با صبر و استقامتی که از نهضت عاشورا آموخته است به پیروزی‌ها و سربلندی‌های بسیاری دست‌یافته است.

وی با تشکر و قدردانی از هیئت‌ها و عزاداران حسینی برای برپایی باشکوه مراسم عزاداری ایام محرم الحرام، افزود: حضور جوانان و نوجوانان در عزاداری‌ها و هیئت‌ها بسیار چشمگیر بود که باید تدبیری اندیشیده شود تا شور و احساس این جوانان به‌گونه‌ای هدایت شود که به درس‌های قیام عاشورا برسد.

محیطی در ادامه با اشاره به پیشنهاد رشوه آمریکا به ناخدای نفت‌کش ایرانی گفت: آمریکا در برابر ایران به بن‌بست رسیده است. هرروز تلاش جدیدی می‌کند تا ملت انقلابی ایران را به‌زانو دربیاورد اما نتیجه معکوس می‌گیرند. تمامی اقدامات و حربه‌های آمریکا علیه ایران نتیجه نداشته است. دولت آمریکا تصور می‌کرد با اتخاذ راهبرد فشار حداکثری قادر به تغییر رفتار ایران خواهد شد اما دقیقاً همین فشارهای اقتصادی باعث افزایش اقتدار منطقه‌ای ایران شده است.

وی افزود: آمریکا در راستای سیاست به صفر رساندن فروش نفت ایران نیز شکست خورد و این نشان‌دهنده اقتدار جمهوری اسلامی است. ما در دنیا باافتخار سرخود را بلند می‌کنیم که رهبرمان باقدرت در مقابل زورگویی‌های زورگویان دنیا ایستاده است.

خطیب نماز جمعه اردکان تصریح کرد: ما اعلام می‌کنیم که پیشنهاد رشوه آمریکا به ناخدای کشتی ایرانی، سطح ورشکستگی اخلاقی آمریکا را به ما و دیگران نشان داد و اثبات کرد که آمریکا در محاصره اقتصادی خود علیه ایران ناکام بوده است و به حول و قوه الهی جمهوری اسلامی با درس استقامت از نهضت حسینی در دنیا سربلندتر خواهد بود و آمریکا را به شکست بیشتر خواهد کشاند.

وی با اشاره به گام سوم دولت در خصوص برنامه هسته‌ای و کاهش تعهدات برجامی ایران و فرصت دوباره به غرب گفت: در این گام سازمان انرژی اتمی موظف است درزمینهٔ تحقیق و توسعه، هر آنچه نیاز کشور است بلافاصله شروع کند و تمام تعهداتی که درزمینهٔ تحقیق و توسعه در برجام مدنظر بوده است را کنار بگذارد و شاهد گسترش و سرعت عمل بیشتر در این زمینه باشیم.

محیطی در پایان افزود: سیاست گام‌به‌گام، یک سیاست منطقی است و ایران را یک کشور قانون‌مند در برابر تعهدات بین‌المللی نشان می‌دهد. اما اروپایی‌ها حواسشان جمع باشد که این گام‌ها تا ابد نمی‌تواند استمرار داشته باشد و چه‌بسا گام چهارم گام نهایی کاهش تعهدات برجامی باشد و این توافق بین‌المللی به پایان راه خود برسد. ملت ما در سایه راهنمایی‌های رهبر فرزانه انقلاب اقتدار خود را حفظ کرده است و مسؤولین هم در این راه پایبند خواهند بود تا دچار عقب‌گرد نشویم.

  • منبع خبر : فارس