نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: نباید در برابر مشکلات و موانع دشمن مایوس و تسلیم شویم، بلکه باید با فکر و اندیشه دنبال راهکار باشیم.

به گزارش خبرنگار نارین، آیت‌الله محمدرضا ناصری‌یزدی عصر امروز (چهارشنبه) در جمع اعضای هشتمین مجمع راهبردی بسیج با بیان این که بسیاری از مشکلات ما به خاطر این است که دنبال راهکار‌ نمی‌رویم، اظهار داشت: نباید در برابر مشکلات و موانع دشمن مایوس و تسلیم شویم، بلکه باید با فکر و اندیشه دنبال راهکار باشیم.

وی با اشاره به وجود برخی مشکلات اقتصادی در سیستم کشور افزود: ضعف در تصمیم‌گیری، عدم ثبات و همچنین نداشتن قدرت در تصمیم‌گیری از موانع پیشرفت در کشور ما است.

ناصری تصریح کرد: باید همواره با ثبات رای و پشتوانه علمی در تصمیم‌گیری‌ها، مشکلات را حل کنیم.

امام جمعه یزد ادامه داد: وقتی در جامعه علمی ما خودباوری وجود ندارد به مشکل بر می‌خوریم، لذا اگر به خودباوری برسیم می‌توانیم تا عرش اعلی صعود می‌کنیم.

وی خاطرنشان ساخت: متأسفانه در مقطعی توسط غرب یک سیستم آموزشی معلول و سطحی‌نگر به جامعه ما ارائه شده است و طی آن حذف قرآن و حافظ و سیستم «بخوان، حفظ کن و نمره بیار» در کشور پیاده کرده‌اند. در حالی که باید به سیستم «بدان و فکر کن» برگردیم.

ناصری‌یزدی با بیان این که دانشگاه‌ها بیکار تحویل جامعه می‌دهند، بیان داشت: در حال حاضر مشکل بیکاری در بین اقشار تحصیل‌کرده بیشتر است، در صورتی که فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها باید کارآفرین باشند و اشتغال ایجاده کنند.

امام جمعه یزد، تدین و احساس مسولیت را از عوامل موثر در موفقیت و پیشرفت برشمرد و اظهار داشت: بسیاری از جلسات در کشور ما خروجی عملیاتی ندارد و صورت‌جلسات آن نیز در کتابخانه‌ها بایگانی می‌شود و این محصول سیستم سطحی‌نگر است.

وی با بیان این که باید عمل و تجربه سرلوحه کار‌ها قرار گیرد، تصریح کرد: باید در امر آموزش، تدین و خداشناسی، تعهد و مسئولیت، تفکر و تعقل وارد سیستم شود و متاسفانه از زمانی که غربی‌ها جلوی تفکر ما را گرفتند، عقب افتاده‌ایم، لذا باید قدرت فکرکردن را در جامعه زنده کنیم. باید خودمان را درک کنیم و از وابستگی پرهیز کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد تأکید کرد: امام‌ راحل، ما را در جنگ به باور رساند و توانستیم پیروز شویم. امروز هم اگر خود را باور کنیم، دیگر نیاز به مذاکره و نگاه به شرق و غرب نداریم.

ناصری‌یزدی، ارتباط بین صنعت و دانشگاه را متذکر شد و گفت: اگر این تعامل و ارتباط ایجاد شود بسیاری از قطعات را خودمان می‌سازیم و به خودکفایی می‎‌رسیم.

وی در پایان اضافه کرد: باید قبول کنیم که در این زمینه نیازمند همت بلند هستیم و اگر ما بخواهیم خدا هم کمک می‌کند.