امام جمعه اردکان گفت: سخنرانی رئیس‌جمهور در سازمان ملل متحد و دیدار روسای دولت‌های اروپایی با رئیس‌جمهور کشورمان در نیویورک به پشتوانه مقاومت ملت ایران و اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی بود.

به گزارش خبرنگار نارین؛ «حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید اسماعیل شاکر» ظهر امروز در خطبه‌های سیاسی و عبادی نماز جمعه این هفته شهر اردکان ضمن توصیه نمازگزاران حاضر به رعایت تقوای الهی و پرهیز از معصیت و گناه به جایگاه والای جهاد در دین مبین اسلام اشاره کرد و گفت: درآیات نورانی و روح‌بخش قرآن کریم بیان‌شده است که خداوند تبارک و تعالی، مجاهدان را دوست دارد.

وی به علاقه خداوند به قدرت‌نمایی مسلمانان در برابر دشمنان اشاره و تصریح کرد: وقتی فردی برای انجام جهاد از درب خانه خود خارج می‌شود، خداوند متعال گناهان وی را می‌بخشد. همان‌گونه که به تعبیر مولای متقیان، حضرت امام علی (علیه‌السلام)، جهاد یکی از درهای بهشت است.

خطیب جمعه اردکان ضمن تقدیر، تجلیل و تشکر از حضور گسترده بسیجیان این شهرستان در میعادگاه نماز جمعه، اظهار داشت: کلیه مسئولان و مدیران در ترویج بیش از پیش نام و یاد شهدا سرافراز در جامعه اتفاق نظر دارند. از همه مسئولان شهرستان اردکان به ویژه شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر که نسبت به ترویج یاد و خاطره شهدا حساسیت دارند تشکر می‌کنیم

وی بابیان اینکه به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر، امسال اردکان رنگ و بوی خاصی در هفته دفاع مقدس گرفت، تأکید کرد: امروز یک پروژه نیز در رابطه با نصب عکس، محتوا و اطلاعات زندگی‌نامه شهدا در کوچه‌های مزین به نام شهیدان آغاز شد.

امام جمعه اردکان ضمن تحسین اقدام برخی از افراد در انجام قربانی به دلیل حوادث اخیر و مرگ برخی از جوانان شهرستان، یادآور شد: در روایات نقل‌شده است که دعا، انفاق، صدقه و قربانی ازجمله مراحل دفع بلا است بنابراین قربانی کار بسیار خوب و تأکید شده‌ای است.

وی، افزود: حضرت خاتم‌النبیین، پیامبر گرامی اسلام (صلی‌الله علیه و آله و سلم) در تشریح ایمان، علاوه بر تبیین معنا و مفهوم این مهم، فرمودند: اطعام غذا، حسن خلق و قربانی از ایمان است. قربانی از مصادیق بارز صدقه و انفاق و عملی مؤثر در دفع بلا محسوب می‌شود.

حجت‌الاسلام شاکر با اشاره به در پیش بودن کنگره عظیم پیاده‌روی میلیونی اربعین حسینی (ع)، خاطرنشان کرد: حضرت امام جعفر صادق (علیه‌السلام) خطاب به مسلمانان می‌فرمایند که به خدا سوگند اگر برای شما فضیلت زیارت حضرت اباعبدالله را بیان کنم ممکن بود که بسیاری به حج ابراهیمی مشرف نشوند.

وی بابیان اینکه فرستادن افراد به نیابت خود به پیاده‌روی اربعین حسینی یکی از بهترین خیرات است، گفت: علاوه بر آنکه مردم می‌توانند به دو موکب مجوز دار و رسمی شهرستان اردکان در مسیر پیاده‌روی کمک کنند، شرکت در مراحل بازسازی عتبات عالیات نیز نشان‌دهنده ابراز ارادت به ساحت مقدس اهل‌بیت (علیهم السلام) است.

امام جمعه اردکان در پایان، تصریح کرد: حضور و سخنرانی رئیس‌جمهور در سازمان ملل متحد و دیدار روسای دولت‌های اروپایی با رئیس‌جمهور در نیویورک به پشتوانه مقاومت ملت ایران و اقتدار نیروهای مسلح نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.