امام جمعه موقت میبد گفت: راهپیمایی اربعین حسینی را یک آیین بین‌المللی برشمرد و بیان کرد: این مراسم زمینه تمدن نوین اسلامی و ظهور است.

به گزارش خبرنگار نارین، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیرضا حسنی در خطبه‌های نمازجمعه نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی توصیه کرد و اظهار داشت: خداوند در آیات نورانی قرآن کریم به هدایت تکوینی اشاره کرده است که شامل حال همه موجودات و جنبندگان می‌شود، اما در مورد انسان‌ها هدایت تشریعی نیز در نظر گرفته شده که این تفاوت و از امتیازات انسان است.

وی افزود: بشر در پذیرش و رد کردن آیین حق آزاد است، وظیفه انبیا نیز نشان دادن راه خیر و شر و راه سعادت و شقاوت است؛ لذا بشریت باید راه خودش را در رسیدن به کمال انتخاب کند.

خطیب جمعه میبد با تسلیت در پیش بودن ایام‌ رحلت پیامبر اسلام(ص) نشان دادن راه حق را از جمله وظایف پیامبران الهی بر شمرد و گفت: پیامبر اسلام این وظیفه را به نحو احسن انجام داد.

استاد حوزه علمیه میبد تاکید کرد: انسان باید همواره تلاش کند تا از راه حق منحرف نشود و در صراط مسقیم گام بردارد.

وی در ادامه با اشاره به ایام اربعین سالار شهیدان خاطرنشان کرد: صراط مستقیم راه حسین‌ابن‌علی(ع) و راه ولایت امیرالمومنین و فرزندان آن امام است و باید با معرفت و شناخت، با استقامت، صبر و ثبات قدم در این مسیر نورانی گام بر دارد.

حسنی، اضافه کرد: از صدر اسلام تا به امروز افراد زیادی با استقامت و تحمل مصائب و شکنجه بر مسیر حق پافشاری کردند، تا اسلام زنده با ماند.

امام جمعه موقت میبد بیان داشت: امام حسین(ع) روز عاشورا با فریاد 《هیهات من الذله》 اعلام کرد که زیر بار ذلت و خروج از مسیر حق نمی‌رود و این مرام و شعار حسین(ع) تا امروز پابرجاست.

حسنی اظهار داشت: نباید در مسیر حق سستی به خرج داد و نباید از قلت یار و یاور حق و حقیقت به وحشت افتاد، چرا که طبق وعده قرآن باطل نابود می‌شود و حقیقت همیشه زنده می‌ماند.

امام جمعه موقت میبد در بخش دوم خطبه‌های نماز جمعه شهر میبد، راهپیمایی اربعین حسینی را یک آیین بین‌المللی برشمرد و بیان کرد: الحمدالله زوار از کشورهای مختلف در این مراسم شرکت می‌کنند و این مراسم زمینه تمدن نوین اسلامی است که امیدواریم زمینه ساز ظهور باشد.

وی در ادامه با گرامیداشت روز نابینایان اظهار داشت: دستگاه‌های مربوطه باید زمینه تحصیل و اشتغال نابینایان را فراهم کنند. همچنین نهادها و بانک‌ها در امور عمرانی، دسترسی اقشار معلول و نابینا را جهت خدمات تسهیل کنند.

خطیب جمعه میبد، هفته تربیت بدنی و ورزش را ارج نهاد و گفت: در زندگی فعلی با این سبک موجود ماشینی، کمتر کسی است که به مساله تحرک بدنی و اهمیت ورزش همگانی واقف نباشد، لذا باید برای سالم زیستن مردم تلاش شود.

وی در پایان با محکوم‌کردن حمله ترکیه به سوریه، از تلاش نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران در دستگیری سرشبکه کانال معاند آمدنیوز قدردانی کرد.

خطیب جمعه میبد همچنین شهادت حاج‌مصطفی خمینی فرزند امام راحل را گرامی داشت.