امام جمعه اردکان، اذعان کرد: امروز، حماسه باشکوه اربعین حسینی (ع) ظرفیت جهانی و بین‌المللی دارد.

به گزارش خبرنگار نارین؛ «حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید اسماعیل شاکر» ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اردکان ضمن توصیه نمازگزاران حاضر به رعایت تقوای الهی و پرهیز از معصیت و گناه؛ فرارسیدن ایام عزاداری و سوگواری اربعین حسینی (ع) را تسلیت و تعزیت گفت و بر لزوم بهره‌مندی از فیوضات این ایام تأکید کرد.

وی با اشاره به اینکه یکی از موضوعات مطرح در روز اربعین مربوط به زیارت مرحوم جابر ابن عبدالله انصاری است، گفت: جابر ابن عبدالله انصاری که از صحابی بزرگوار پیامبر مکرم اسلام (صلی‌الله علیه و آله و سلم) بود، نخستین زائر حضرت سیدالشهدا بود که در روز اربعین به کربلای معلی رسید.

امام جمعه اردکان با اشاره به اینکه جابر؛ رسول گرامی اسلام (صلی‌الله علیه و آله و سلم) تا حضرت امام محمدباقر (علیه‌السلام) را نیز درک کرده بود، تأکید کرد: در طی سالیان اخیر، کنگره عظیم پیاده‌روی در ایام اربعین حسینی (ع) به پدیده‌ای خیره‌کننده تبدیل‌شده است.

وی بابیان اینکه حماسه اربعین ظرفیت جهانی و بین‌المللی دارد به‌گونه‌ای که زائرانی از چهل کشور جهان در این برنامه حضور دارند، یادآور شد: ما نیز امسال توفیق حضور در این حماسه را داشتیم و علاوه بر بسیاری از کشورها، شیعیان عربستان نیز به برپایی موکب در اربعین امسال پرداخته بودند.

خطیب جمعه شهر اردکان، افزود: به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، حماسه اربعین؛ فریاد رسا و رسانه‌ای بی‌همتا در فضای پر طمطراق امروز است و می‌توان از این ظرفیت ارزشمند و گران‌قدر برای معرفی اسلام حقیقی و تشیع استفاده کرد.

وی بابیان اینکه مراسم اربعین حسینی همانند سیلی است که کسی نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد، تصریح کرد: دشمنان چون می‌دانند که جذبه شخصیتی حضرت امام حسین (علیه‌السلام) دل‌ها را جذب می‌کند، حماسه اربعین را سانسور می‌کنند.

گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم حضرت آیت‌الله محمدرضا مهدی کنی، یار دیرین امام و انقلاب از دیگر مباحث مطرح‌شده در خطبه نماز سیاسی و عبادی جمعه این هفته شهر اردکان بود.