معاون توسعه مدیریت و منابع و سرپرست معاونت برنامه ریزی ‏راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت با بیان اینکه وزارت بهداشت به تعهدات این وزارتخانه عمل کرده است، گفت: پروژه‌های بخش درمان میبد نیز با توجه به مقتضیات و شرایط مالی در اولویت انجام تعهدات قرار می‌گیرد.

به گزارش نارین‌خبر، سیدکامل تقوی‌نژاد روز پنجشنبه در بازدید از پروژه های بیمارستان امام جعفر صادق(ع) میبد افزود: مشارکت و فعالیت موثر خیران استان یزد در ساخت وسازها و توسعه زیرساخت‌های بخش سلامت از ویژگی برجسته این استان در مقایسه با بسیاری از مناطق کشور است.

وی ادامه داد: پروژه‌های بازدید شده در ۱۱ بیمارستان استان در قالب توسعه، جایگزینی و بازسازی تا به حال پیشرفت چشمگیری داشته‌ و با در کنار هم قرار گرفتن منابع وزارتخانه، دانشگاه و خیران بزودی مردم شاهد بهره برداری از این پروژه‌ها خواهندبود.

مدیر بیمارستان امام جعفر صادق(ع) میبد نیز گفت: تکمیل فاز یک توسعه بیمارستان میبد که نزدیک به ۱۰ سال است ساخت و ساز آن شروع شده به ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

ذبیح‌الله برجسته افزود: در یک سال و نیم اخیر که ساخت و ساز این پروژه فعال شده، نزدیک به ۱.۵ میلیارد درآن هزینه شده‌ است.

وی همچنین با اعلام اختصاص پنج میلیارد تومان اعتبار مصوب وزارتخانه به دانشگاه علوم پزشکی یزد برای هزینه دراین طرح افزود : مقرر شده از این میزان اعتبار حدود ۳ میلیارد تومان در بخش تاسیسات هزینه شود که تا به حال ۴۴۰ میلیون تومان جذب شده و باقیمانده اعتبار نیز با ارائه صورت هزینه بخش تاسیسات از سوی پیمانکار، پرداخت می‌شود.

برجسته ساخت و ساز پروژه فاز ۲ این بیمارستان با مشارکت خیران در ۵ طبقه برای بخش‌های درمانی، توسعه درمانگاه تخصصی که تاکنون ۵۰ درصد عملیات اجرایی آن به همت خیران انجام شده و هشت خانه پزشکان که تاکنون ۳۵۰ میلیون تومان بابت آن از دانشگاه جذب و برای اتمام به ۶۵۰ میلیون تومان دیگر نیاز دارد را از پروژه‌های در دست اقدام بیمارستان میبد برشمرد.

مرکز شهرستان ۱۰۴هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب مرکز استان یزد قرار دارد.

  • منبع خبر : ایرنا