شهردار میبد از توزیع ۵۰۰ کیلوگرم کیسه زباله بین هیئت‌های عزاداری خبر داد و بیان داشت: علاوه‌بر نظافت معابر شهری، شست‌وشوی گلزارهای شهدا و آب‌رسانی به حسینیه‌ها و برخی مساجد نیز در دستور کار شهرداری قرار داشته است.

به گزارش خبرنگار نارین‌، مهندس «علیرضا نقوی» عصر روز گذشته  در پانزدهمین همایش جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی میبد که با هدف تجلیل از پاکبانان خدوم این شهرستان در سالن آمفی تئاتر شورای اسلامی شهر میبد برگزار شد، ضمن تقدیر از این حرکت ارزشمند و تشکر از اعضای جبهه فرهنگی اظهار داشت: پرسنل واحد خدمات شهری شهرداری میبد، ده روز قبل از فرارسیدن ماه محرم، برنامه‌ریزی لازم را درخصوص نظافت حسینیه‌ها و معابر منتهی به محل‌های عزاداری انجام داده و به رسالت خود در این زمینه عمل کرده است.

وی با اشاره به این مطلب که زیباسازی و فضاسازی مناسب شهری نیازمند فرهنگ‌سازی و مشارکت همه اقشار به ویژه روحانیون و خطبای منابر است، افزود: مشکلات فضای سبز و دفع زباله در همه شهرها و کلان‌شهرها وجود دارد و لذا روحانیون و اقشار تأثیرگذار می‌توانند در خصوص کاستن این مشکلات نقش آفرین باشند.

وی در تشریح اقدامات شهرداری میبد در ایام محرم و صفر بیان داشت: طی این مدت و به همت پاکبانان خدوم، نخاله‌های ساختمانی در مسیر هیأت‌ها جمع‌آوری شده و موانعی که موجب سد معابر گردیده بود، برطرف شده است.

شهردار میبد همچنین از توزیع ۵۰۰ کیلو کیسه زباله بین هیئت‌های عزاداری خبر داد و بیان داشت: علاوه‌بر نظافت معابر شهری، شست‌وشوی گلزارهای شهدا و آب‌رسانی به حسینیه‌ها و برخی مساجد نیز در دستور کار شهرداری قرار داشته است.

نقوی اضافه کرد: در دهه اول محرم، حدود ۶۵۰۰ ساعت در بخش خدمت‌رسانی به حسینیه‌ها فعالیت انجام شده است که امیدواریم مورد رضایت شهروندان و اهل بیت‌ (علیهم‌السلام) قرار گرفته باشد.

شهردار میبد ضمن تشکر از پاکبانان و همه کسانی که در این رابطه خدمت‌رسانی کرده‌اند، بیان داشت: قطعا مواردی از نقایص و ضعف‌ها وجود دارد که اگر منتقل شود، پیگیری و برطرف می‌شود.

وی در پایان با اشاره به پراکندگی شهری میبد اظهار امیدورای کرد: شهرداری میبد بتواند با کمک اعضای شورای اسلامی و همیاری مردم عزیز در بهتر شدن خدمات‌رسانی به شهروندان موفق باشد.

گفتنی است در این همایش که به همت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی شهرستان میبد و با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر برگزار شد، از ۳۰ پاکبان نمونه و فعالیت آنها در دو ماهه محرم و صفر تقدیر به عمل آمد.