خطیب جمعه میبد با اشاره به اینکه پرونده کشورهای مستکبر در ظلم و ستم آشکار است، گفت: برخی می‌خواهند پرونده ننگین امریکایی‌ها را از بین ببرند.

به گزارش خبرنگار نارین، آیت‌الله علی‌رضا اعرافی در خطبه‌های نماز جمعه شهر میبد ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، مومنان را به پرهیز از حرص و طمع در جهت مال‌اندوزی دعوت کرد و اظهار داشت: طبقه فاسد با کلاه‌برداری و غش در معامله حقوق مسلمین را زیر پا می‌گذارند که این مساله در قران نیز مورد نکوهش قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: افزون‌خواهی و آز نسبت به اموال دنیا یک مرض است و باید با شناخت نشانه‌های آن که در آیات قرآن به آنها اشاره شده است، حقوق خدا و مخلوق و قوانین فقهی و اخلاقی را رعایت کرد.

رئیس حوزه‌های علمیه کشور در بخش دوم خطبه‌های نماز جمعه میبد وظیفه انسانها را دقت در اعمال و رفتارهای خود در عالم دانست و گفت: همه اعمال انسان ماندگار است و آنگاه که از مجرای علم و اختیار عبور کند، باقی و مضبوط است و ظهور و بروز پیدا خواهد کرد. پس باید دقت کرد که چه چیزی را پیشاپیش به عالم ملکوت و غیب می‌فرستیم.

امام جمعه میبد در ادامه با اشاره به فرارسیدن ماه ربیع و موالید ائمه، از همت و عشق‌ورزی مردم در دو ماه محرم و صفر قدردانی کرد و بیان داشت: این عشق به نحو شایسته در جامعه تبلور پیدا کرد و اوج یک حماسه پرشکوه در اربعین سالار شهیدان رقم خورد.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره درگذشتگان این ایام به ویژه درگذشت زائران مسیر عتبات، سالروز شهادت امام حسن عسکری(علیه‌السلام) را تسلیت گفت.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه سالروز فرهنگ عمومی را ارج نهاد و تاثیرگذاری شورای فرهنگ عمومی در تعالی جامعه را مهم برشمرد و گفت: جامعه دینی باید در همه ابعاد ممتاز باشد.

امام جمعه میبد همچنین هفته وقف را گرامی داشت و بیان کرد: باید با توجه به وجود مساجد و با ایجاد منابع مالی در راستای اداره جامعه و رفع وقف و توسعه علم و دانش، ازدواج و درمان و سایر امور فرهنگی و اجتماعی تلاش شود.

وی با اشاره به فرارسیدن یوم‌الله ۱۳ آبان و سالروز تسخیر لانه جاسوسی اظهار داشت: مبارزه با استکبار از محورهای ۱۳ آبان است. دست‌هایی در کار است که می‌خواهند چهره‌ی امریکا را تطهیر کنند. قدرت‌های استکباری که طی دو قرن بخش‌های‌بزرگی‌از جهان را تحت اشغال و تجاوز قرار دادند و منابع کشورهای اسلامی را به غارت بردند.

اعرافی گفت: پرونده کشورهای مستکبر در ظلم و ستم آشکار است، نباید مغز جوان را در شناخت دشمن بزرگ باز داشت. تاریخ کشورهایی نظیر هلند و انگلیس در ستم به کشورهای مسلمان سنگین و ننگین است.

وی تصریح کرد: چرا آمریکا با تحریم می‌خواهد استقلال کشورها را زیر پا بگذارد؟ این تئوری آمریکاست که کشورهای دیگر محتاج و وابسته آمریکا باشد. آنها معادن و منابع ما را می‌خواهند و ما این‌ منطق را نمی‌پذیریم.

خطیب جمعه میبد اظهار داشت: برخی می‌خواهند پرونده ننگین امریکایی‌ها را از بین ببرند و وابستگان و حکومت‌های فاسد و غرب‌گرا و جریان‌های مرعوب در داخل و خارج نیز این مسیر را دنبال می‌کنند.

اعرافی گفت: اگر ما هم این مسیر را می‌رفتیم، اقتدار امروز را نداشتیم و نمی‌توانستیم در برابر دشمن بایستیم.

وی‌ با اشاره تحولات در عراق و لبنان، خاطرنشان کرد: دست‌هایی در کار است تا مطالبات مردم عراق و لبنان را به ناامنی بکشانند و می‌خواهند جبهه مقاومت تضعیف شود.

خطیب جمعه میبد در پایان تلاش و بیداری ملت‌ها در این ماجراها را ضروری بر شمرد و گفت: نباید در دام دشمن افتاد تا منابع ملت‌ها به غارت برود.