امام جمعه اردکان، با اشاره به سفر قریب‌الوقوع رئیس‌جمهور و هیئت دولت به استان یزد گفت: رونق تولید، کلید حل مشکلات کشور است و امیدواریم که در این سفر به مطالبات اصلی مردم توجه شود.

به گزارش خبرنگار نارین؛ «حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید اسماعیل شاکر» ظهر امروز در خطبه‌های سیاسی و عبادی نماز جمعه این هفته شهر اردکان ضمن توصیه نمازگزاران حاضر به رعایت تقوای الهی و پرهیز از معصیت و گناه بر لزوم بهره‌مندی بیش از پیش از برکات و فیوضات روح‌بخش ماه پرفیض ربیع‌الاول تأکید کرد.

وی با اشاره به در پیش بودن ولادت با سر سعادت و فرخنده رسول گرامی اسلام (صلی‌الله علیه و آله و سلم) به روایت اهل تسنن و شیعیان که به نام هفته وحدت نام‌گذاری شده است، بیان کرد: معنای وحدت این است که هر چه بیشتر بر مشترکات تأکید کنیم.

خطیب جمعه اردکان بابیان اینکه خط قرمز در اختلاف نظرها؛ سب، ناسزا و بدگویی است، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در طی فتوا و سخنرانی نسبت بد دادن به همسران پیامبر مکرم اسلام (ص) را حرام دانستند.

وی با اشاره به نام‌گذاری مقطع زمانی ولادت پیامبر اکرم به روایت سنی و شیعه به نام هفته وحدت در سال ۶۰ از سوی مرحوم حضرت امام خمینی (رحمه‌الله علیه) و دفاع بنیان‌گذار کبیر انقلاب شکوهمند اسلامی از این هفته، افزود: مهم‌ترین مسئله جهان اسلام؛ وحدت، هم‌بستگی و پایان اختلافات و درگیری‌های درونی است.

امام جمعه اردکان بابیان اینکه شاید بتوان گفت انگلیس خبیث در رأس موضوع تفرقه‌افکنی است، یادآور شد: انگلیسی‌ها همواره با شعار تفرقه بیانداز و حکومت کن به دنبال اختلاف‌افکنی در میان مسلمانان بوده و هستند و متأسفانه برخی از کشورهای منطقه ازجمله عربستان سعودی نیز منافع خود را در همین اختلاف‌افکنی‌ها می‌بینند.

وی بابیان اینکه انگلیس خبیث در موضوع اختلاف‌افکنی خیلی کارها انجام داده و برخی حکومت‌ها در سایه اختلافات مسلمانان روزی می‌خورند، تأکید کرد: با باز شدن فضای تبلیغاتی و رسانه‌ای، ضرورت وحدت بیشتر بر همگان آشکارشده است فلذا باید مسئله امنیت و وحدت در جهان و امت اسلام موردتوجه و اهتمام ما باشد.

خطیب نماز جمعه اردکان در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری بیانات مقام معظم رهبری در خصوص آمریکا گفت: ایشان فرمودند؛ آمریکای سال ۹۸ همان آمریکای سال ۴۳ و ۵۸ است به او اعتماد نکنید مبادا بعضی‌ها بیایند بگویند استکبار عوض‌شده است، نه او با همان روحیه گرگ‌صفتی و وحشی‌گری و با ابزارهای جدید دشمنی خود را در عمل اجرا می‌کند.

وی اظهار داشت: آمریکا استکبار است و خوی درندگی در او وجود دارد و ملت ایران در طول این چهل سال ثابت کرده است که فریب آمریکا را نخورده است. مقام معظم رهبری تأکید کردند که؛ مهم‌ترین پاسخ ملت ایران به آمریکای جنایتکار این بوده است که اجازه نفوذ او و تسلط سیاسی دوباره او را نداده و نخواهد داد.

شاکر در بخش پایانی خطبه‌ها با اشاره به سفر قریب‌الوقوع رئیس‌جمهور و هیئت دولت به استان یزد گفت: رونق تولید، کلید حل مشکلات کشور است. امیدواریم که در این سفر به مطالبات اصلی مردم توجه شود و مشکلات بیکاری، تورم و مسکن جوانان رفع شود و این سفر، سفر خدمت‌رسانی و کاری باشد و خدای‌ناکرده سفر جناحی نباشد.

وی افزود: انشا الله بشود برای شهر ما هم کاری انجام داد و زمینی برای احداث شهرک جدید اختصاص پیدا کند زیرا سال‌هاست که شهرکی در اردکان احداث نشده است این درخواست زیادی نیست با این کار خودبه‌خود قیمت زمین کاهش می‌یابد.