خطیب جمعه میبد، گفت: انتظار داشتیم نمایندگان مردم در سفر رئیس جمهور به یزد، از مسایل و مشکلات شهرستان‌ بگویند.

به گزازش خبرنگار نارین، حجت‌الاسلام علی‌رضا حسنی در خطبه‌های نمازجمعه شهر میبد، پس از توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، فرارسیدن سالروز میلاد موسس دین اسلام، پیامبر اعظم حضرت محمد مصطفی(ص) و سالروز میلاد مروج مذهب تشیع، حضرت امام جعفرصادق(ع) را به دلدادگان خاندان نبوت، تبریک گفت و با اشاره به دعای امام سجاد(علیه‌السلام) در تامین سعادت دنیا و آخرت، اظهار داشت: وقتی افراد مفسد، یقین و باور را از انسان‌ها گرفتند، آنها را از صراط مستقیم خارج می‌کنند.

وی با بیان اینکه به اینکه خداترسی و رعایت حلال و حرام، انسان را به درجات عالی می‌رساند، تاکید کرد: اگر در زمان امیرالمومنین(علیه‌السلام) اجازه استقرار حق در جامعه داده بودند، امروز شاهد این جریانات نبودیم و حادثه کربلا و انحرافات زمان بنی‌عباس و این همه ظلم و ستم رخ نمی‌داد.

وی سپس با اشاره به در پیش‌بودن هفته بسیج، تلاش رزمندگان بسیجی در دوران دفاع مقدس را ارج نهاد و گفت: بسیج معجزه‌ای بود که به دستور امام خمینی در کشور  تاسیس شد و لذا در مقاطع مختلف شاهد نقش‌آفرینی این مجاهدان بی‌ادعا هستیم.

خطیب جمعه میبد، تصریح کرد: بسیج یک فرهنگ است و اگر این فرهنگ در همه امور و ابعاد این کشور حاکم شود، مشکل‌حل‌نشدنی باقی نمی‌ماند، لذا مسوولان باید با تفکر بسیجی مشکلات این‌کشور را حل کنند.

امام‌جمعه موقت میبد در ادامه با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور به استان‌های یزد و کرمان گفت: قبل از سفر رئیس جمهور به یزد، در همین تریبون تذکر دادم که در آستانه انتخابات قرار داریم و نباید مسائل اختلاف‌انگیز مطرح شود، اما گویا حیات عده‌ای در دوقطبی کردن جامعه است.

وی با بیان این مطلب که یک روزی به شورای نگهبان حمله کردند و حالا در یزد، به قوه قضاییه که با این همه تلاش امید را به جامعه برگردانده است، حمله ور‌ می‌شوند، اظهار داشت: آیا ناراحتید که قوه قضاییه به اطرافیان رئیس جمهور دسترسی پیدا کرده است؟

امام جمعه موقت میبد با تأکید بر این مطلب که برای مبارزه با فساد باید همه دست به دست بدهند و خط و جناح در این قضیه معنا ندارد، تصریح کرد: قوه قضاییه به حول و قوه الهی با قوت و قدرت و بدون اعتنا به خط قرمز، دست مفسدین اقتصادی و کسانی که به بیت‌المال دست‌اندازی کرده‌اند را از بازو قطع خواهد کرد.

حسنی، اضافه کرد: در سفر رئیس جمهور به یزد، شاهد بودیم عده‌ای از جوانان شعار اقتصادی سر می‌دادند، اما شایسته نبود مسئولی که باید سعه صدر و تحمل داشته باشد،  این برخورد را با‌ مردم داشته باشد.

خطیب جمعه میبد، با اشاره به برخی اظهارات رئیس‌جمهور در کرمان، دفاع مورخان و پژوهشگران تاریخ اسلام را از حیثیت اسلام خواستار شد و‌ گفت، متاسفانه برای توجیه برجام و مذاکره، اسلام‌سازی می‌کنند و مطالب خلاف واقع از اسلام مطرح می‌نمایند و اینها تهمت است.

وی با ذکر این مطلب که درخت برجام میوه نداد، خاطرنشان کرد: برجام نافرجام را با این مطالب خلاف واقع که پیامبر در برابر عهدشکنی کفار دوباره با آنها عهد می‌بست توجیه می‌کنند و این درحالیست که این حرف‌ها یک مورد در زندگی پیامبر وجود ندارد.

استاد حوزه علمیه میبد تصریح کرد: مسولان بدانند که اینجا و در این کشور، نظام اسلامی و دینی مستقر است و نباید با نسبت نادرست به وجود پیامبر و ائمه به دنبال پیشبرد مقاصد خود باشند.

وی تأکید کرد: خوشبختانه مردم بصیر هستند و در آستانه انتخابات مجلس اگر مردم هوشیار باشند مشکلی به وجود نخواهد آمد.

خطیب نماز جمعه میبد خطاب به نمایندگان استان یزد در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت: انتظار داشتیم نمایندگان مردم در سفر رئیس جمهور به یزد، از مسایل و مشکلات شهرستان‌ بگویند.

وی با اشاره غیرمستقیم به سخنان یکی از نمایندگان مجلس در حضور رئیس جمهور و درخصوص برجام، گفت: برجام مرد و قبری که بر سر آن گریه می‌کنی، مرده داخلش نیست. باید نمایندگان مقابل رئیس جمهور از بی عدالتی حاکم بر استان داد می‌زدند و می‌گفتند.

وی خاطرنشان کرد: اینکه پنج شهرستان یک نماینده و یک شهر هم یک نماینده داشته باشد، بی‌عدالتی است. این‌ مساله را حل کنید. مساله کارخانه فولاد را مطرح می‌کردید.

حسنی، در بخش دیگری از خطبه‌ها، با گرامیداشت هفته کتاب و اهمیت کتاب و کتابخوانی، سلامتی روح مردم را منوط به مطالعه دانست و گفت: باید ضمن این که کتاب به راحتی و با قیمت مناسب در دسترس همه قرار می‌گیرد، در سبد زندگی و جزو مواد اصلی مصرف خانواده‌ها نیز باشد.