رئیس کمیته امداد میبد گفت: 171 دانش‌آموز و 26 دانشجو از خدمات حمایتی و فرهنگی کمیته امداد شهرستان میبد استفاده می‌کنند.

به گزارش نارین‌خبر، حسین زین‌الدینی، با اشاره به رویکرد این نهاد در تقویت خانواده‌های محروم در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، گفت: ۱۷۱ دانش‌آموز و ۲۶ دانشجو از خدمات حمایتی و فرهنگی کمیته امداد شهرستان میبد استفاده می‌کنند.

وی بابیان اینکه ۴۸ میلیون تومان در شش‌ماهه نخست سال ۹۸ برای ارائه خدمات فرهنگی به جامعه هدف تحت حمایت هزینه شد، افزود: کمیته امداد در کنار خدمات حمایتی و معیشتی به نیازمندان، با ارائه برنامه متنوع فرهنگی، به لحاظ فکری نیز آن‌ها را حمایت و تقویت می‌کند.

رئیس کمیته امداد شهرستان میبد بیان کرد: برنامه‌های فرهنگی و آموزشی با محوریت خانواده برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش مهارت‌های زندگی جامعه هدف تحت حمایت  انجام می‌شود. همچنین ساماندهی اوقات فراغت مددجویان با انجام نیازسنجی آموزشی از طریق کانون فرهنگی، تربیتی و برگزاری اردوهای زیارتی و آموزشی اجرا می‌شود.

وی افزود: ارائه خدمات فرهنگی به مددجویان تحت حمایت در قالب پرورشی و تربیتی، مشاوره‌ای و آموزش مهارت‌های زندگی، پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی و شهریه، ایجاد کانون‌های فرهنگی ‌- تربیتی و برگزاری اردوهای زیارتی بوده است.

زین‌الدینی یادآور شد: هم‌اکنون هزار و ۳۹۱ خانوار تحت حمایت با جمعیت دو هزار و ۴۱۸ نفر از خدمات کمیته امداد شهرستان میبد بهره‌مند هستند، این در حالی است که هزار و ۴۸۹ نفر از مددجویان این شهرستان معیشت بگیر هستند.

زین‌الدینی افزود: یک میلیارد و ۲۴۴ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ضروری و وام اشتغال در شش‌ماهه نخست سال جاری به ۸۷ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد میبد پرداخت‌شده است.